UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uwaga, piesi!

 
Elbląg, Uwaga, piesi!

Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj (5 kwietnia) na terenie miasta i powiatu elbląskiego działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 51 wykroczeń popełnionych przez pieszych i kierujących. Tylko w czterech przypadkach piesi popełnili wykroczenie. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 46 mandatów karnych, a w pozostałych przypadkach kontrole zakończyły się pouczeniami. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 12 zdarzeń drogowych, przeprowadzili 151 kontroli trzeźwości (jeden kierowca 0,6 promila) i zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych.
       Działania NURD były prowadzone wspólnie z żandarmerią wojskową, strażą graniczną oraz policjantami z Olsztyna.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Artykuł powinien brzmieć : Zmasowana akcja oraganizacji o charakterze zbrojnym wymierzona przeciwko obywatelom poruszającym się po drogach i przejściach dla pieszych celem naprawy budżetu i utrzymania wyuzdanych statystyk w zamian za premie, nagrody i awanse.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  Praktyk-teoretyk(2017-04-06)
 • Czy kiedyś doczekamy się prawdziwej policji jak na zachodzie która potrafi pomóc, wyjaśnić, pokierować, zająć się prawdziwymi przestępcami i bandytami a nie tylko funkcjonariuszy rodem z ZOMO, SB. UB i ORMO wtedy ukierunkowanymi polityczne, dzisiaj jedynie na zarabianie pieniędzy dla państwa najprostszym kosztem celując w najsłabsze ogniwa obywateli ?
 • Pieszy pewnie dostał upomnienie o którym już zapomniał, a kierowcy kwit!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  AKCJAT4(2017-04-07)
Reklama