UWAGA!

Uwaga! Wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych  

 Elbląg, Uwaga! Wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych  

Od 12 lutego, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach ćwiczeń, od połowy lutego do końca maja, po drogach niemal wszystkich województw w Polsce odbywał się będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zwracamy się również z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

***

W I połowie 2024 r. NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). W ramach ćwiczeń STDE-24 Polska będzie odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca.

STDE-24 i DR-24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dlaczego żadne media nie piszą i ni pokazują tego co się dzieje na granicach z Ukrainą? Dlaczego milczycie o tym że zboże, rzepak, kukurydza, to wszystko najgorszej jakości, wjeżdża z Ukrainy do Polski w ogromnych ilościach ? Nie wiecie o tym ??? Wiecie doskonale, ale boicie się świń przy korytach poselskich bo poszedł nakaz aby o tym nie informować !!!!!
 • Zbroic sie I cwiczyc, zbroic sie I cwiczyc trzymac z USA I Wlk Bryt. Odwieczni wrogowie Polski : Niemcy I Rosja tylko czekaja na dogodny moment. Garbusiarz cyklista lat 77
 • To będzie pijaństwo?
 • wreszcie przychodzi koniec na tych grzeszników i rozliczy Bóg każdego czy w Niego wierzy czy nie. Pokutujcie za grzechy Pan jest blisko nawracajcie się póki czas grzesznicy. Nie wierzycie to poczytajcie Apokalipsę Św. Jana to wszystko wypełnia się na naszych oczach ślepi byliście i do końca będziecie ślepi i poginiecie w grzechach swoich jak pisze Bóg. Latacie za żarciem kasa i dobrami tego zgnojonego świata i nic z stąd nie zabierzecie i po co to wam było potrzebne. Nagi przyszedłeś na ten świat i nagi z niego odejdziesz i nic z tym już nie zrobicie czas jest krótki dni złe i koniec na ludzi przychodzi. Bóg do tej pory był cierpliwy niestety czara goryczy przelała się i jak się nie nawrócicie poginiecie w mękach, a na końcu w ogniu wiecznym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Bogu Chwała(2024-02-12)
 • @Zbyszek 1 - Baranku idziesz za stadem stany złajdaczone trzy razy nas zdradzili Poczdam Teheran i Jałta i sprzedadzą nas i trzeci za dużo tej propagandy szklanego boga się nasłuchałeś oni Cię pierwszego odstrzelą mają dane takie prawo i to bez konsekwencji.
 • Gdyż taki jest plan! Bo też to i taka (medialna) wojna! Dobranoc!
 • Do urzędasów- gdzie są schrony i obrona cywilna ?
 • zrób to sam :) Adam Słodowy pomoże :)
 • Układajcie sobie plan B, gdzie sie zmyc jakby cos poszlo nie tak... Ja tam rozgladam sie za jakims małym mieszkankiem w okolicach Zielonej Góry, ewentualnie byle by za Wisłe. Premier bedzie juz w berlinie, prezydent pewnie w USA, zostaniemy tylko my i nasze rodziny i jak w 39 chaos.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  marcelm(2024-02-13)
 • @antysystemowy - Antysystemku kochany! Dlatego pisze ze nalezy zbroic sie, zbroic, jeszcze raz zbroic. Umiesz liczyc-licz na siebie. Z dwojga zlego, biorac pod uwage II wojne to moim zdaniem 39 rok pokazal jak w ramach umow Francja I Anglia pomogly Polsce. A tak nawiasem, czytaj ze zrozumieniem no I naucz sie czytac miedzy wierszami. Lacze wyrazy szacunku Garbusiarz cyklista lat 77
 • Kryptonim ćwiczeń proponuję zmienić na: "Nawet guzika nie damy 2024" Równie buńczuczne i żałosne jak 85 lat temu.
 • Jeszcze nie tak dawno fotografowali pojazdy wojskowe.
Reklama