UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uwaga, zmiana w organizacji ruchu

 
Elbląg, Schemat tymczasowej organizacji ruchu oraz zalecane objazdy
Schemat tymczasowej organizacji ruchu oraz zalecane objazdy

8 maja rozpocznie się kolejny etap robót związanych z budową torowiska tramwajowego w ciągu ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego. W związku z tym zmianie ulegnie organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu.

Będzie wykonywana konstrukcja pod torowisko na łuku w obrębie jezdni na skrzyżowaniu ul. Grota - Roweckiego - ul. 12 Lutego - ul. Armii Krajowej. W obrębie jezdni wykonywany będzie przejazd torowy w technologii "szyny pływającej" na płytach VRZ. W związku z powyższym zmianie ulegnie organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu. Część relacji zostanie
       wyłączona. Przez skrzyżowanie będzie możliwość przejeżdżania w sposób następujący:
       - z ul. Grota - Roweckiego: w prawo w ul. 12 Lutego
       - z ul. 12 Lutego (z kierunku północnego): oprócz zawracania funkcjonować będą wszystkie relacje
       - z al. Armii Krajowej: w prawo w ul. 12 Lutego oraz na wprost w ul. Grota - Roweckiego
       - z ul. 12 Lutego (z kierunku południowego): w prawo w ul. Grota Roweckiego oraz w lewo w Al. Armii Krajowej
      
       Zostaną także zawężone obie jezdnie ul. 12 Lutego na odcinku od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Nowowiejską i Teatralną. Na tym
       odcinku w pasie rozdziału realizowane będą roboty ziemne oraz konstrukcyjne. W związku z robotami nastąpi czasowe zamknięcie przejścia dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego (powyższe nastąpi po otwarciu przejścia przez tę ulicę na wysokości Sądu). DZD informuje, że w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu zostaną oznakowane zalecane objazdy. Zaleca się objazd ulicami: Rycerska - Pocztowa - Robotnicza oraz Mickiewicza - Kościuszki /Sienkiewicza i Traugutta (Al. Grunwaldzka - Dąbka) oraz Armii Krajowej - Robotnicza i Traugutta (12 Lutego - Dąbka).  Planowany okres obowiązywania zmienionej tymczasowej organizacji ruchu to 3 czerwca.
      
       Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że w związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. 12 Lutego – Armii Krajowej – Grota-Roweckiego, od 8 maja do 3 czerwca na wybranych kierunkach dla linii nr 6, 9, 10, 13, 15, 20 i 100 wprowadzone zostaną objazdy:
      
       Linia nr 6
       – w kierunku Dębicy/ Stagniewa: od pl. Słowiańskiego, przez ul. Pocztową, Robotniczą, Teatralną do Nowowiejskiej (dalej po trasie);
       - w kierunku Łódzkiej – bez zmian.
      
       Linia nr 9
       - w kierunku al. Odrodzenia: od ul. Hetmańskiej, przez al. Armii Krajowej, Robotniczą, Teatralną do ul. płk S. Dąbka;
       - w kierunku dworca - bez zmian.
      
       Linia nr 10
       - w kierunku ul. Grottgera: od ul. Robotniczej, przez al. Armii Krajowej do ul. Hetmańskiej,
       - w kierunku powrotnym do al. Odrodzenia, od ul. Hetmańskiej przez al. Armii Krajowej do ul. Robotniczej.
      
       Linia nr 11
       - w kierunku Rubna/ Nowakowa: od ul. Hetmańskiej do ul. 12 Lutego przez ul. gen. S. Grota – Roweckiego (autobusy zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Traugutta) - na trasie objazdu autobusy zatrzymają się na przystanku przy Urzędzie Miejskim i Szkole Muzycznej;
       - w kierunku Dębicy - bez zmian.
      
       Linia nr 13
       - w kierunku dworca: od ul. Traugutta, przez ul. Nowowiejską, 12 Lutego do ul. Hetmańskiej;
       - w kierunku Odrodzenia - bez zmian.
      
       Linia nr 15
       Trasa linii skrócona do pętli przy dworcu: od ul. Bema, przez ul. Mickiewicza, Grunwaldzką, Lotniczą do dworca (postój ok. 2 minut). Powrót do ul. Dębowej (po tej samej trasie).
      
       Linia nr 20
       - w kierunku Milejewa/Majewa od ul. Hetmańskiej do ul. 12 Lutego przez ul. gen. S. Grota – Roweckiego (autobusy zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Traugutta) - na trasie objazdu autobusy zatrzymają się na przystanku przy Urzędzie Miejskim i Szkole Muzycznej;
       - w kierunku dworca - bez zmian.
      
       Linia nr 100
       - w kierunku Odrodzenia – od ul. Hetmańskiej do ul. 12 Lutego przez ul. gen. S. Grota – Roweckiego (autobusy zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Traugutta) - na trasie objazdu autobusy zatrzymają się na przystanku przy Urzędzie Miejskim i Szkole Muzycznej;
       - w kierunku dworca - bez zmian.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gehenny ciąg dalszy, a można to było zrobić przy ostatniej przebudowie skrzyżowania.
 • Wydadzą miliony i nikomu to nie potrzebne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  złodziej(2017-04-29)
 • Cóż wiedzieli że będą tu szły tory tramwajowe czy nie można było ich położyć na tym skrzyżowaniu. Ale obiecano że miało być nie skrzyżowanie tylko rondo -obiecano a jak jest widzimy. Czy doczekamy się torów przez Zawadę i ul. Mazurską i torów koło szpitala Wojewódzkiego -ul. Królewiecka i ul. Fromborska w stronę Bielan. Czekamy na tory tramwajowe na Zatorze i Zawodzie.
 • Dlaczego wieś olsztyn buduje torowisko po torowisku a 780 letnie miasto Elbląg ma problemy z budową torowisk i z zakupem tramwai nowych 120 letnie TE.
 • kolejna głupota rozkopywać skrzyżowanie pod światowidem
 • Cały ruch z centrum skierowany przez Robotniczą, Traugutta oraz Kościuszki?!!!!! Już bez tego jest tam tłoczno. .. .Dobrze, że to tylko miesiąc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Ploterek(2017-04-30)
 • Ul. 12 Lutego i ul. Nowowiejska tu powinno być zbudowane duże przejście podziemne ruszcie wreszcie tymi mózgami.
 • Po co to komu???? Dajcie lepiej połączenie Browarnej, Ogólnej, płk. Dąbka ze szpitalem!!!! Bo z tamtej części Elbląga nie da rady tramwajem do szpitala jechać!!!
 • Nie rozumiem opisu przy 13 - jak to ma być ? Z Traugutta w Nowowiejską, jadąc na dworzec to chyba przez rondo Compiegne. .. czyli przystanek przy Biedronce ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dobrzemyślę?(2017-05-05)
 • Powiedzcie mi po co te tramwaje, jak one chodzą co pół godziny ? Poza tym trzeba tory kłaść, a autobus dojedzie gotową ulicą do większej liczby miejsc. .. Że nie wspomnę o marnym komforcie jazdy tymi gruchotami, szczególnie 2 się cudnie jeździ. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pocokomutramwaje?(2017-05-05)
Reklama