UWAGA!

Uwaga - zmiany w organizacji ruchu

 Elbląg, Uwaga - zmiany w organizacji ruchu

W najbliższych dniach wprowadzone zostaną zmiany w stałej organizacji ruchu na kilku elbląskich ulicach. W związku z tym apelujemy do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie - informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Zmiana w oznakowaniu skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej i ul. Komeńskiego
       Na przedmiotowym skrzyżowaniu w ciągu ostatnich lat zaobserwowano niewłaściwe wykorzystywanie pasów ruchu. Zanikający środkowy pas do jazdy na wprost o dł. ok. 200m traktowany był jak „tor wyścigowy”, co zagrażało bezpieczeństwu pieszych jak i zmotoryzowanych włączających się do ruchu z ul. Komeńskiego. W celu likwidacji tego zagrożenia wprowadza się zmianę układu pasów. Po wytarciu linii poziomych jezdnia zostanie podzielona w ten sposób, aby w każdą stronę (dojazdu do centrum jak i wyjazdu z centrum) funkcjonowały po dwa pasy ruchu.
      
       Zmiana w oznakowaniu ul. Armii Krajowej, ul. Winnej i ul. Pestalozziego

       Po zakończonej jesienią 2014 roku przebudowie układu drogowego (DW nr 503 i 504), po zrealizowanym w roku 2015 pomiarze ruchu drogowego i obserwacji zachowań kierowców potwierdziła się potrzeba dalszych regulacji i usprawnień ruchu, zarówno na ul. Armii Krajowej, jak i na ulicach przyległych do niej. Konieczne stało się wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Winnej i na ul. Pestalozziego oraz wprowadzenie dodatkowego manewru zawracania na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ulicą Hetmańską. Zmiany te powinny usprawnić przemieszczanie się pojazdów samochodowych, jak i uporządkować ich parkowanie (na sąsiednich ulicach) oraz powinny wyeliminować niewłaściwe zachowania (tj. niestosowanie się do znaku nakazu skrętu w prawo) z wyjazdu, z ul. Pestalozziego. 
      
       Zmiana w oznakowaniu ul. Jaśminowej
       W trakcie prowadzonych w 2014 robót drogowych, przy przebudowie drogi nr 503, ul. Jaśminowa była ulicą jednokierunkową, co wówczas spotkało się z pozytywną opinią użytkowników dróg. W roku ubiegłym w odpowiedzi na interpelację radnych o podjęciu działań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego przy skrzyżowaniu ulic Robotniczej –Jaśminowej- Brzozowej zadecydowano o ograniczeniu relacji ruchowych na tym skrzyżowaniu, poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Jaśminowej (z góry w dół).
      
       Wszystkie wyżej wymienione rozwiązania otrzymały pozytywną opinię z KMP Elbląg i Inżyniera Miejskiego, co umożliwia ich obecną realizację. Od kilku dni trwają już prace przygotowawcze, są montowane konstrukcje wsporcze znaków pionowych, w porze nocnej (czwartek, piątek) w sprzyjających warunkach będzie realizowane oznakowanie poziome, tak aby powyższe zmiany mogły zacząć funkcjonować od najbliższego weekendu.
      
       Prosimy o ostrożną jazdę.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Najpierw panowie z urzedu ktorzy to opracowali a ktorzy ta droga zapewne nie jechali ani razu ( dotyczy pestalozziego i winna ) zaczal bym od remontu tych drog zanim wprowadzicie zmiany jestescie poprostu smieszni proponujac nam objazd jako jednokierunek po tych wertepach
 • to ja tych radnych rozliczę, przyjdzie czas, od razu montujcie światła na dole na Browarnej bo tam jest już ciężko włączyć się do ruchu. i co to da? jeden pas będzie automatycznie zajęty przez parkujące samochody - i faktycznie będzie bezpiecznie!!! Albo lepiej -radni natychmiast zgłoście żeby była strefa płatna zawsze będzie kasa
 • @oburzonykierowca, urodziłeś się wczoraj? nie wiesz że najprostszym rozwiązaniem jest nastawiać znaków
 • Że w urzędzie są debile od takich spraw to wiedziałem ale ze w policji sory ale i tu w tych jednostkach mam wątpliwości. Brawo normalnie premia za pomysł się należy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  kibic -997(2016-04-19)
 • Zamiast zrobić rondo które wyreguluje ruch na Grunwaldzkiej i ułatwi skręcanie/zawracanie, to znów tworzą cuda. Gdy dojdzie dodatkowa zabudowa na obecnie wolnych terenach przy Sadowej to natężenie ruchu na tym skrzyżowaniu znacznie wzrośnie. Myślenie wprzód czasem nie boli mości urzędnicy z nadmiarem publicznych pieniędzy.
 • "wprowadzenie dodatkowego manewru zawracania na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ulicą Hetmańską" A gdzie jest takie skrzyżowanie !?? Chyba w Bydgoszczy ! (Hetmańska kończy się na skrzyżowaniu z 1maja dalej to 12 lutego )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  takitammieszkaniec(2016-04-19)
 • no to wracający z pracy mieszkańcy z jaśminowej skręcając w lewo z zakorkowanej między 14,a 16 i tak robotniczej będą blokować ją jeszcze bardziej no chyba, że jadą od strony zawady, a rano jadąc do pracy w browarną skręcić w lewo no luzik brawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  nazwypiszezmałej(2016-04-19)
 • Ciekawe, że nikt nie widzi potrzeby zmiany organizacji skrzyżowania Traugutta / grobla św Jerzego. Obecnie mamy 1 pas do skrętu w lewo z ul. Traugutta, 1 do jazdy na wprost (prawie nie używany), 1 do skrętu w prawo. W godzinach szczytu pas do skrętu w lewo się zapycha blokując skrzyżowanie Traugutta / Kosynierów. Gdyby stworzyć wspólny pas do jazdy prosto i w prawo oraz 2 pasy do skrętu w lewo, ruch na tym skrzyżowaniu byłby bardziej płynny.
 • Dlaczego urzędnik zawsze kojarzy się z idiotą ?
 • Jeżeli ul. Jaśminowa będzie jednokierunkowa w dół - to proszę powiedzieć ile godzin mam spędzić w godzinach rannych lub popołudniowych (kiedy ludzie jadą do - a później z pracy), żeby w ogóle wyjechać z Jaśminowej w Browarną. O ile w prawo, będzie to jeszcze w miarę szybkie i proste, ale przy próbie wyjechania w prawo (w stronę Kauflanda) to jest totalna porażka !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  ZytaM.(2016-04-20)
 • chyba w lewo? do kauflandu w lewo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  poprawnosc(2016-04-20)
 • I jeszcze zapewne wjazd w Armii Krajowej będzie z Pestalozziego, tam gdzie nie ma możliwości pojechania na wprost, żeby jechać w kierunku Hetmańskiej, bo samochody jadące na Pocztową blokują przejazd.
Reklama