UWAGA!

Vivaldi w Bażantarni

Elbląg, Vivaldi w Bażantarni

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza 3 sierpnia, w najbliższą niedzielę, na kolejny koncert XVII Letniego Salonu Muzycznego zatytułowany „Jesień, Zima, Wiosna, Lato – po prostu Vivaldi”. Gościem tego koncertu będzie Łukasz Długosz. Początek tradycyjnie o godz. 17, wstęp wolny.

Towarzyszyć mu będzie kwartet w składzie: Katarzyna Kowacz – I skrzypce, Katarzyna Rogalska - II skrzypce, Małgorzata Chomicz – altówka, Alicja lach-Owsiany – wiolonczela.
       Łukasz Długosz uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium (Niemcy), Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz Yale University w New Haven (USA) . Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych: m.in. w Paryżu (Francja), Monachium (Niemcy), Odense (Dania), Viggiano (Włochy).
       Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Musikverein-Goldener Saal we Wiedniu, Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus
       w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Agnieszka Duczmal, Helmuth Rilling, Jerzy Maksymiuk. Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. W styczniu 2010 artysta zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.
       Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe takie jak BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio PR2, NDR, Radio France, RMF Classic. Juror międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji.
       Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród m.in. Gloria Artis, Gasteig-Musikpreis (Niemcy), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego(Polska), Zeit-Preis
       ( Niemcy), Deutsche Stiftung Musikleben (Niemcy).
       Narodowy Bank Polski sfinansował film telewizyjny o artyście, pokazywany na antenie TVP1 i TV Polonia.
      
       Na kolejny koncert zatytułowany „Operetkowa lista przebojów” zapraszamy 10 sierpnia br.
      
       Partnerzy: Związek Artystów Wykonawców STOART,  Stowarzyszenie Muzyczne FORZA
       Patronat Medialny: Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl, Radio RMF Classic – współpraca redakcyjna
      
      
Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg

      
      
      
Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama