UWAGA!

W Braniewie na razie nie urodzą

 Elbląg, W Braniewie na razie nie urodzą
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Mieszkanki Braniewa i powiatu braniewskiego, które w najbliższym czasie mają wyznaczoną datę porodu, będą kierowane do szpitali w Elblągu. To efekt decyzji NFZ wydanej po kontroli w Centrum Ginekologiczno-Położniczym, jakie mieści się w braniewskim szpitalu.

Kontrolę w NZOZ Centrum Ginekologiczno-Położnicze w Braniewie przeprowadził konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii na polecenie wojewody warmińsko-mazurskiego.
       - W wyniku kontroli stwierdzono brak całodobowego zabezpieczenia sali operacyjnej z możliwością prowadzenia znieczulenia dla cięć cesarskich wykonywanych w trybie pilnym lub nagłym, o czym został powiadomiony Warmińsko-Mazurski OW NFZ w Olsztynie – informuje Magdalena Mil, rzecznik prasowy NFZ w Olsztynie. - W związku z powyższym WM OW NFZ polecił NZOZ Centrum Ginekologiczno-Położniczemu w Braniewie usunąć stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości oraz wstrzymać przyjmowanie pacjentek do porodu. Nieprawidłowości powinny być usunięte nie później niż w ciągu 30 dni od dnia 19 czerwca 2015 r. Pacjentki powinny być przewożone do placówek mieszczących się na terenie Elbląga, o czym zostały powiadomione Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu oraz ZOZ Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu.
       - Mamy dwie sale operacyjne, zepsuł się jeden z aparatów do znieczulenia, a przepisy nakazują, by oba były sprawne. Dlatego nie możemy wykonywać cesarskich cięć, ale taka sytuacja długo nie potrwa. Poza tym nasza placówka działa normalnie, przyjmuje pacjentów. Aparat powinien być naprawiony do końca tygodnia, chcemy też kupić nowy sprzęt, by podobne sytuacje się nie zdarzały – powiedział nam Talefe Mogesie, ordynator i właściciel Centrum Ginekologiczno-Położniczego w Braniewie.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląg i jego dwa szpitale w których można rodzić to może okazać się za mało. Jest zatrzęsienie terminów porodów na czerwiec/lipiec/sierpień. Wystarczy spytać lekarzy lub spojrzeć na kobiety w kolejkach. OGROM. jeszcze się okaże, że elblążanki zaczną wysyłać na Pasłęk, Gdańsk czy Malbork z powodu braku miejsc.
 • polityka pro-rodzinna k. .. ich mać
 • Paslek od wielu lat rodzi w Elblagu - porodowke zlikwidowano dawno temu i nikt nie mysli o jej przywroceniu. Także teraz już w calym regionie porod to wycieczka szpitalnoznawcza
 • Ooo no to jeszcze ciekawiej. To juz w ogole na elblag bedzie nalot i nie zdziwie sie jak zbraknie miejsc lub kobietki beda upychane na salach
 • Kiedyś z Elbląga kobiety jeździły rodzić do Nowego Dworu Gdańskiego i jakoś dawali radę więc teraz tym barziej sobie poradzą.
 • Kiedyś... teraz cały nowy dwór gdański ze swoimi rodzącymi zwala się na elbląg. Kiedyś to było kiedyś. Spójrz na to co jest teraz.
 • Najlepiej zamknąć wszystko, przecież najlepsza opieka matek i ciężarnych tylko w olsztynie, lub ciut dalej w Łodzi. Braniewo to spore miasto, a komunikacja z Elblągiem kiepściutka i jest to spora odległość. Im też się należy odrobina luksusu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  NEptyk(2015-06-24)
 • kiedyś kobiety rodziły na polu przy wykopkach a teraz im się w d. .. poprzewracało
 • Kiedyś to były czasy komuny i jeszcze inne. Dzisiaj kobiety nie muszą być męczennicami. Mamy XXI w. Więc możesz sobie pomarzyć o polu. Ewentualnie sam wybierz się na wykopki
 • solidarnie chcieli i maja. .. .. cyrk.
 • Przedstawiciele finansjery rozpoczęli rozmowy z premierem Rakowskim i generałem Jaruzelskim. Ich rękami dokonali uwolnienia cen, co spowodowało potężną inflacje – ponad 200%. Nowa „solidarnościowa” ekipa przeprowadziła kolejne reformy, które podniosły inflacje do ponad 500%. Plan był taki: wywołać potężną inflacje, przerzucić odpowiedzialność na stary system, następnie ratować sytuacje poprzez zahamowanie wzrostu wynagrodzeń, zastopowanie zysków firm, przejęcie gospodarki. Udało im się to perfekcyjnie. W rękach polskich jest jeszcze węgiel i lasy. To będzie ostatnia rozrywka międzynarodowej finansjery.
Reklama