UWAGA!

W czasie deszczu włącz światła mijania

 
Elbląg, W czasie deszczu włącz światła mijania
fot. policja

Policjanci ruchu drogowego elbląskiej komendy często zwracają uwagę na kierowców jeżdżących na światłach do jazdy dziennej w czasie ograniczonej przejrzystości powietrza, np. gdy pada deszcz. W takich warunkach powinni włączać światła mijania.

Jesienią, przy pochmurnej pogodzie z opadami deszczu, kierowcy mają dylemat, kiedy jeździć na światłach do jazdy dziennej, a kiedy już na światłach mijania. Wątpliwości te pomogą rozwiać przepisy ruchu drogowego.
       - Ustawa Prawo o ruchu drogowym jednoznacznie rozwiązuje ten dylemat. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami. Nie tylko zachowanie szczególnej ostrożności ma przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze. Pamiętajmy o obowiązku używania świateł mijania, kiedy zmniejsza się przejrzystość powietrza - mówi kom. Wojciech
       Skrobotun, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       W najbliższym czasie patrole elbląskiej drogówki będą pełnić służbę z szczególnym zwróceniem uwagi na ten aspekt bezpieczeństwa ruchu drogowego. Warto w tym miejscu przedstawić wysokości mandatów, jakie mogą zostać nałożone na kierujących, którzy w tym zakresie nie będą stosować przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym:
       - niestosowanie się do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł od zmierzchu do świtu: 200 zł i cztery punkty karne,
       - niestosowanie się do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł w warunkach zmniejszonej przejrzystości powierza 200 zł i cztery punkty karne.
      
       Jak szczegółowo przedstawiają się uwarunkowania prawne dotyczące montażu świateł do jazdy dziennej oraz homologacji można przeczytać na stronie.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama