UWAGA!

W czwartek sesja Rady Miejskiej

W czwartek 23 października w elbląskim ratuszu obradować będzie Rada Miejska na XVII sesji w tej kadencji. Podczas posiedzenia radni podejmą debatę nad projektami kilkunastu uchwał.

Radni rozpatrzą propozycje zmian w budżecie miasta na ten rok, jakie wynikają po analizie wykonania dochodów i wydatków za III kwartał. Sugeruje się między innymi zwiększenie o 2 824 823 zł środków na pełne zabezpieczenie skutków wprowadzonych podwyżek wynagrodzeń w dziale oświata i wychowanie oraz edukacyjna opieka wychowawcza a także zwiększenie o pół miliona złotych puli na zimowe utrzymanie dróg.
     Rada Miejska podejmie decyzję w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Truso - Zachód usytuowanego na obszarze ograniczonym ulicami Legionów, Częstochowską i fragmentem Królewieckiej. Rozpatrzy też projekt uchwały dotyczącej wzniesienia pomnika przy Alei Armii Krajowej w hołdzie inwalidom wojennym w związku z przypadająca w roku przyszłym 90. rocznicą powstania Związku Inwalidów Wojennych. Radni zdecydują o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane niezbędne przy zachowaniu ceglanych łęków odcinkowych w zabytkowej Ścieżce Kościelnej i na prace budowlano-konserwatorskie w neogotyckim kościele pod wezwaniem św. Wojciecha. Rozpatrzony zostanie też projekt uchwały dotyczący pośredniej prywatyzacji Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Elblągu.
     Sesja Rady Miejskiej rozpocznie się o godz. 10.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A może wreszcie "podszyci strachem" radni-bezradni podejmą decyzję w sprawie nazwy dla Gimnazjum Nr 9 w Elblągu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdek Kiepski z Elblążkowa.(2008-10-21)
 • jaka, ,prywatyzacja pośrednia" - to jest cicha likwidacja Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów i robi to lewica !!! Gratuluję panie Słonina - eb
 • RADA - żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-10-22)
 • Wieloletni plan inwestycyjny na lata 2007-2013 zawiera wiele bardzo interesujących punktów miedzy innymi inwestycja EURO-PARK (baseny bażantarnia. .) Czy RM zajmie się kiedyś sporządzeniem jakiegoś info z realizacji tego planu A jak nie RM to może jakiś dziennikarz??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-10-22)
 • W kolejnym etapie trzeba sprywatyzować EPEC. Ciepło będzie tańsze w mieście, zmniejszą się koszty utrzymania takiej dużej obecnie załogi.
 • NO to w Elblągu święto. Dobrze, że radnym to przypomnieliście.
 • Czas na sprywatyzowanie całego Elbląga i wybrać Księcia. A kandydatów było by dużo.
 • To nie jest tak żle. Forsa jest, to albo Unia taka dobra, lub podatnicy solidni.
 • Ten garniturek Panie Prowokato nie połknie takich tematów. A prywatyzacja całego urzędu to nie głupi temat, może by dożywocie wtedy znieśli i myśl by sie jakaś urodziła. Ech marzenia szybują po niebie - ale jak widać nie elbląskim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-10-22)
 • Pewnie jest tak jak piszesz AM ale przyznasz (chyba), że temat jest niezmiernej wagi. I tak jak przekop, kolej nadzalewową traktuję nieco żartobliwie tak EURO-PARK uważam za najważniejszy temat turystyczny i powinien być priorytetowy. I tu nie trzeba współpracy licznych gmin czy zgody pomorskiego. Fachowości potrzeba a fachowość można kupić. Dziwie się, że tak mało o tym się mówi i pisze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-10-22)
 • I tak media przekazuję z Sesji to co che Słonina i jaki to one jest dobry. Warto czasami bywać i posłuchać co mówi opozycja, ale tego i tak nikt nie przekazuje dalej. Elbląg to komusze miasto. ..
 • radni powinni dostawac diety bez chodzenia na te całe rady, na wodzie mineralnej, ciastkach by się zaoszczedziło a efekt byłby taki sam ich pracy tzn, nic sensownego przez te 20 lat nie wymyślili, to i nic sensowego przez następne 20 lat nie wymyślą, a za kase oszczedzoną z tych ciastek i wody moznaby jakims biednym dzieciom buty na zime kupić, byłby jakiś pożytek,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pragmatyk(2008-10-22)
Reklama