UWAGA!

W Elblągu można mieszkać taniej (śladem publikacji)

 
Elbląg, (il. AK)
(il. AK)

Po publikacji artykułu "Dyfuzja know-how, czyli program wyborczy według PO" otrzymaliśmy pismo z Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej, którego treść zamieszczamy poniżej.

W relacji z konferencji, podczas której przedstawialiśmy program wyborczy Platformy Obywatelskiej, na stronie www.portEl.pl ukazała się informacja, z której wynika, jakoby Platforma Obywatelska chciała szukać oszczędności w wydatkach budżetowych na mieszania komunalne, z komentarzem jednoznacznie sugerującym, że chodzi o podwyżki opłat.
       Pragnę zatem wyjaśnić, że podczas konferencji Jerzy Wcisła mówił o konieczności dokonania zmian w „sferze zarządzania mieszkaniami komunalnymi”, która generuje zbyt duże koszty.
       Zatem mowa jest o procesie wręcz odwrotnym, który w efekcie ma doprowadzić do obniżenia kosztów związanych z użytkowaniem mieszkań. Takich działań zdecydowanie zabrakło w przeszłości, co spowodowało uzasadnione niezadowolenie mieszkańców. Wiemy o tym i jesteśmy przekonani, że użytkownicy mieszkań komunalnych czekają na takie działania, które obniżą te koszty.
       Informujemy też, że przedstawiany przez naszych liderów program został w całości przygotowany przez osoby, które go prezentowały. To, że został uznany za profesjonalny schlebia nam, ale dementujemy sugestię, że opracowali go specjaliści od marketingu.
      
      
Małgorzata Adamowicz
       rzecznik prasowy Komitetu Wyborczego
       Platformy Obywatelskiej RP w Elblągu
        
Od autora: W żadnym fragmencie relacji z konferencji PO nie napisałem ani nie sugerowałem, że PO chce wprowadzać podwyżki opłat w mieszkaniach komunalnych. Przypomniałem jedynie, że poprzednio wprowadzone zmiany były jedną z przyczyn odwołania władz w referendum. Nie sugerowałem też, że program wyborczy napisali specjaliści od marketingu. W artykule jest wyraźnie napisane, że "program wyborczy PO przypomina dokumenty przygotowywane przez specjalistów od marketingu". KW PO domagała się od redakcji publikacji sprostowania. Publikujemy pismo PO jedynie jako polemikę, ponieważ uważam (zgodnie z art. 31a prawa prasowego), że w artykule o programie wyborczym PO nie ma żadnej nieściśłej ani nieprawdziwej informacji.
Rafal Gruchalski
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • ostatnimi czasy ciągle pan redaktor coś "musi" prostować, a że sugeruje w swoich komentarzach swoje stanowisko to oczywista oczywistość. tylko po cóż te sumitowanie, czy nie na tym właśnie polega komentarz, który nie każdy musi podzielać?
 • Panie Rafale nie ma co wyjaśniać POlityk widzi zawsze to, co chce, zazwyczaj samego siebie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  UszatekzPO(2014-11-04)
 • Za Waszych rządów wprowadziliście nowy program mieszkaniowy w którym były wyszczególnione różne pozycje ile na remonty, ile na zarządzanie, ile na to ile na tamto doszliście do wniosku że trzeba podnieść do 8 z groszami czynsz za m2 po nie interesowało Was czy zarządzanie było za drogie czy nie za to między innymi zostaliście odwołani teraz przyznajecie się że za drogie jest zarządzanie czyli przyznajecie że odwołanie Was było słuszne. POzdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Lolelb(2014-11-04)
Reklama