UWAGA!

W ELBLĄGU - Więcej samochodów i wypadków

W Elblągu w roku 1999 miało miejsce 145 wypadków drogowych ( o 25 więcej niż w 1998 r. ), w których śmierć poniosło 12 osób ( o 1 mniej ), a 180 ( o 55 więcej ) zostało rannych. W statystyce tej nie uwzględniono kolizji drogowych. Większość ( 53 % ) spowodowali kierowcy samochodów osobowych.

W ubiegłym roku w mieście zarejestrowanych było 41300 pojazdów, podczas gdy w 1998 r. – 39 tyś., a w 1995 r. 20 tyś.

Główną przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do istniejących warunków, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu i wykonywanie nieprawidłowych manewrów. Piesi powodowali wypadki poprzez nagłe wejście na jezdnię.

Najwięcej wypadków wydarzyło się na ulicach Grunwaldzkiej, płk. Dąbka, Robotniczej, Browarnej i Kościuszki.

Działania mające ograniczyć wypadkowość to instruktażowe pogadanki o zasadach ruchu prowadzone przez policję i organizacje pozarządowe, informujące również o szkodliwości zażywania niektórych leków, konkursy dla młodzieży szkolnej, przebudowa ulic ( Hetmańska, płk. Dąbka ) oraz zamierzenia inwestycyjne. Wśród tych ostatnich należy wymienić tunel pod ul. Rycerską ze Starego Miasta do ul. Giermków lub 1 Maja. Jego budowa jest planowana na rok 2001. Oprócz tego przewiduje się przebudowę ul. 12 Lutego – od ul. Teatralnej do Feniksu, uwzględniając poprawę sytuacji na przejściach u wylotu ul. Słonecznej. Dokumentacja będzie gotowa w br. W tym miesiącu natomiast ma być ukończony projekt obwodnicy Starego Miasta.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Cóż za artykuł, tak długo przeleżał w archwum, nikt się jeszcze tutaj nie zdąrzył wypowiedzić. Hehe, wtedy to jeszcze takiego hamstwa na portElu nie było jakie teraz tutaj panuje. Cały zamęt wprowadzają tutaj gówniarze, którzy myślą, że są wielcy zza klawiatury.
Reklama