UWAGA!

W górę!

 Elbląg, Od najbliższego piątku znowu będzie można popatrzeć na miasto z góry
Od najbliższego piątku znowu będzie można popatrzeć na miasto z góry (fot. arch. Michał Skroboszewski)

Już od najbliższego piątku (15 kwietnia) znowu będzie można podziwiać panoramę Elbląga i okolic ze szczytu katedralnej wieży. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, atrakcja będzie dostępna także w niedziele. No to w górę!

Po pokonaniu ponad 360 stopniu piękne widoki będą znowu dostępne dla mieszkańców i turystów. Oczywiście dla tych bez lęku wysokości, bo wspinaczka na wieżę katedry św. Mikołaja budzi emocje. W ubiegłym roku jednak śmiałków nie brakowało. Jak policzono, około 27 tysięcy osób uznało, że warto taką drogę przebyć i wspiąć się na szczyt górującej nad Elblągiem wieży.
       Na tegorocznych zdobywców 97-metrowego szczytu  będą czekały specjalne certyfikaty. I to już od piątku, 15 kwietnia. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wieżę będzie można zwiedzać również w niedziele w godz. 14-17. Od wtorku do piątku taras widokowy będzie czekał na zainteresowanych w godz. od 10 do 17, zaś w soboty od 10 do 14. Ostatnie wejście na taras – pół godziny przed zamknięciem. W poniedziałki wieża będzie nieczynna.
       I tak będzie do 15 października. Wstęp, oczywiście, bezpłatny.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 97 metrów? O ile pamiętam taras widokowy znajduje się na wysokości 67 metrów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  ogonek(2016-04-13)
 • Najdroższe wejściówki na Pałac Kultury w Warszawie są w nocy, u nas w nocy będzie zamknięte.
 • Nietypowa orientacja kościoła (odchylenie od osi wschód – zachód) wskazuje na to, że w początkowej formie budowla miała rzut w kształcie litery L, symbolizującej Chrystusa złożonego do grobu. W trakcie odbudowy, podjętej po zakończeniu II wojny światowej, przywrócono świątyni trójdzielny dach i taki sam strop – wygięty ku górze, o konstrukcji żelazobetonowej. W chwili obecnej kościół ma tylko jedną wieżę (o wysokości 97 m), z hełmem pokrytym blachą miedzianą. We wnętrzu, przestrzeń pięcioprzęsłowej hali dzielą trzy nawy. Kościół nie posiada wydzielonego prezbiterium, ma za to trzy kaplice w nawach bocznych. W zakrystiach zachowały się gotyckie sklepienia gwiaździste. Od północy i południa do korpusu przylegają kruchty. Najstarszym zachowanym elementem architektonicznym jest XIII-wieczny trójkolumnowy portal północny, zwieńczony ostrymi łukami i reliefami.
 • ogonek wyluzuj wieża urosła przez zimę. !
 • Fajna sprawa
 • a gdzie to jest, ten kościół mikołaja?, żeby tam wejść bo mieszkam w e-gu od 10 lat i jeszcze nie znam miasta?
 • to katedra. .. żal. pl
 • Akapit z regulaminu: "Wejście na Taras Widokowy Wieży na poziom +5 na wysokości 67,08 m wymaga pokonania 366 stopni schodów, w związku z tym niewskazane jest wchodzenie 
na wieżę osobom cierpiącym na lęk wysokości, z wadami serca, dysfunkcjami narządów ruchu lub innymi schorzeniami, które mogą być przyczyną wypadku. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ogonek(2016-04-13)
 • chyba się wybiorę. A wewnątrz katedry dlaczego jest tak ciemno?
 • naprawdę to katedra "?a znasz się na żartach pustaku?
Reklama