UWAGA!

W mieście nie musi być nudno

Wakacje to czas wypoczynku poza miastem. Jeżeli jednak rodzice decydują, że ich pociechy nie wyjadą na kolonie czy obozy, mogą zapisać je na półkolonie. Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, organizator tej formy wypoczynku, zapewnia, że wakacje spędzone w mieście nie muszą być nudne.

Tegoroczne półkolonie organizowane przez elbląski Młodzieżowy Dom Kultury będą odbywać się pod hasłem "Wielka wędrówka 2001". Przewidziane są dwa 2-tygodniowe turnusy, podczas których dobrze bawić się będzie 90 dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
     - Nasze półkolonie to wyjazdy, wyjazdy i jeszcze raz wyjazdy - mówi Grażyna Kacprzak, pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. - Dzieci odwiedzą najciekawsze miejsca w okolicy Elbląga. Pojadą więc do Pasłęka, gdzie zwiedzą miasteczko ekologiczne, zapoznają się z fauną i florą, wybiorą się na wzgórze widokowe, wykąpią w jeziorze, zwiedzą także pasłęcki zamek.
     Uczestnicy półkolonii będą mieli również okazję obejrzeć stadninę koni w Kadynach i w Zastawnie, gdzie zobaczą pokaz skoków przez przeszkody. Życie i zwyczaje pszczół poznają podczas wycieczki do pasieki w Janowie. Pojadą także do Krynicy Morskiej, gdzie wykąpią się w morzu i poopalają na plaży. Będą także ogniska, kiełbaski, gry i zabawy na świeżym powietrzu.
     - Z kolonistami spotkają się także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu - informuje Grażyna Kacprzak. - Udzielą dzieciom rad na temat bezpieczeństwa na ulicy i osiedlu.
     Pierwszy turnus rozpocznie się 2 lipca, a zakończy się 14 lipca, drugi potrwa od 16 do 28 lipca. Zajęcia organizowane przez MDK będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00. Opłata za półkolonie wynosi 160 zł za 1 osobę. Jeżeli dziecko osiąga bardzo dobre wyniki w nauce (średni ocen powyżej 4,8) przysługuje mu 30 proc. zniżka. O połowę mniejsze opłaty uiszczają również dzieci z domów, w których dochód nie przekracza 400 zł netto na jednego członka rodziny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama