UWAGA!

W mieście spokojnie, na drogach bez ofiar. Pierwsze podsumowanie świąt

 
Elbląg, W mieście spokojnie, na drogach bez ofiar. Pierwsze podsumowanie świąt
(fot. KMP Elbląg)

Od piątku elbląscy policjanci odnotowali 254 interwencje. Wśród nich były kolizje, nietrzeźwi na ulicy i zakłócanie porządku. Były 23 niegroźne stłuczki i jeden wypadek, w którym obrażenia odniosła piesza. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

Wypadek miał miejsce w sobotę w Elblągu przy ulicy Czerwonego Krzyża. Kierowca audi potrącił 43-letnią kobietę, która doznała urazu stopy. Nie odniosła poważniejszych obrażeń. W szpitalu została opatrzona i zwolniona do domu. Kierowca i piesza byli trzeźwi. Policjanci będą wyjaśniali okoliczności potrącenia. 
       Funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista został zatrzymany w sobotę, uczestniczył w kolizji na ul. Niepodległości w Elblągu. 63-letni kierowca skody fabia jechał mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do 2 lat więzienia. 
       Do tej chwili policjanci z Elbląga nie odnotowali incydentów związanych z polewaniem wodą. 
      
       Przypominamy
      
Warto  pamiętać, że mając jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości, można podejść do najbliższej komendy, komisariatu policji i je rozwiać. Co roku podczas świątecznych weekendów jednostki policji przeżywają  prawdziwe oblężenie - wiele osób woli sprawdzić, czy już bezpiecznie może wsiąść za kierownicę i zdaniem policjantów jest to najrozsądniejszy sposób. Od wczesnych godzin rannych policjanci z Elbląga przebadali w ten sposób już 20 osób. Większość z nich mogła wsiąść za kierownicę. W kilku przypadkach na powrót do domu będą musieli poczekać dłużej. 
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przebadanie alkomatem na komendzie jest już tak medialne i promowane przez rzeczników że to powinno wejść w krew dyżurnym mającym służbe. Niestety nie w Elblągu. Tu cały czas jest zabawa w kotka i myszkę że niby alkomat jest popsuty albo obecnie niedostępny bo akurat w radiowozie na patrolu. Może w końcu przełożeni zajmą się zachowaniem swoich podwładnych utrudniającym badanie ?
  • Widziałem byłem osobiście badał się nie było problemów. Przede mną kilka osób. Wszystko ok. Narzekać można ale jak coś nie działa.
Reklama