UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Olsztynie o naszym Szpitalu Miejskim

 
Elbląg, W Olsztynie o naszym Szpitalu Miejskim
fot. arch. portEl

Marszałek zgadza się na przeniesieniu oddziału dziecięcego ze Szpitala Wojewódzkiego do Szpitala Miejskiego, a związki zwodowe Szpitala Miejskiego są za jego restrukturyzacją. Wiceprezydent Elblaga Tomasz Lewandowski prosi natomiast o uspokojenie atmosfery wokół Szpitala Miejskiego.

Wczoraj (14 maja) w Olsztynie wiceprezydent Tomasz Lewandowski wziął udział w posiedzeniu Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, który został powołany przez wojewodę w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. W spotkaniu uczestniczyły służby Wojewody, Marszałka, przedstawiciele związków zawodowych szpitala i jego dyrekcja.
       – Spotkanie przebiegło w bardzo merytorycznej atmosferze. Omówiliśmy aktualną sytuację dotyczącą restrukturyzacji szpitala. Odnieśliśmy się do wszystkich zadawanych pytań, wyjaśniliśmy wątpliwe kwestie. Po raz kolejny podkreśliłem, że restrukturyzacja szpitala ma na celu jego ochronę przed likwidacją. Priorytetem jest utrzymanie szpitala i miejsc pracy – powiedział po spotkaniu Tomasz Lewandowski.
       Przedstawiciele związków zawodowych zapytali bezpośrednio Ryszarda Wasińskiego, dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, czy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu posiadała zgodę Marszałka na zadeklarowanie przeniesienia oddziału pediatrii do Szpitala Miejskiego w ramach porozumienia dyrektorów szpitali Wojewódzkiego, Miejskiego i byłego Wojskowego. Dyrektor Wasiński potwierdził, że taką zgodę Marszałek wyraził, zaznaczając jednocześnie, że do przekazania oddziału dojdzie, gdy pomieszczenia w Szpitalu Miejskim zostaną odpowiednio dostosowane.
       – Zaapelowałem również o to, by uspokoiła się atmosfera wokół szpitala, by nie tworzyć złego klimatu, bo ma to negatywny wpływ na decyzje pacjentów dotyczące wyboru miejsca leczenia – dodał Tomasz Lewandowski.
       Wynikiem spotkania będzie dodatkowa opisowa informacja przygotowana przez pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Do tej pory operowaliśmy twardymi danymi finansowymi, liczbami, wykresami i analizami. Być może było to niezrozumiałe dla drugiej strony i stąd mogły pojawiać się nieporozumienia. Dlatego informację przygotujemy w bardziej przystępnej formie. Cieszy mnie jednak fakt, że związki zawodowe są za restrukturyzacją szpitala, co podkreśliły podczas spotkania w Olsztynie – dodaje wiceprezydent Elbląga.
      
Anna Kleina. rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czyżby Lewandowskiemu palił się grunt pod nogami? Kolejna wtopa elbląskich władz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zioło(2012-05-15)
 • Niech olsztyn wreszcie odda z nawiązką to co zabrał z Elbląga. GDZIE nowe karetki pogotowia, GDZIE nowy sprzęt do szpitali w Elblągu???Z byle chorobą obowiązkowa jazda do olsztyna, to po co są szpitale w Elblągu??? W tym szpital Wojewódzki.
 • Bawią się tymi szpitalami jakby to były ich prywatne zabawki. Ten oddział przeniesiemy tam ale tylko na papierze, ten oddamy bo jest nam niepotrzebny, ten przeniesiemy tu bo z niego nie ma kasy, a tu zrobimy sobie tylko oddziały dochodowe. Czy na tę bandę nie ma siły ? - oprócz wyborów oczywiście ?. ..
 • panie prezydencie jak ludzie nie kumają bazy to co byś do nich nie mówił to nie skumają ha ha ha. .. .a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze panów doktorów. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaba kuma(2012-05-15)
 • Nie znoszę Olsztna!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozżalona(2012-05-15)
 • Podmioty działające w Elblągu muszą się każdorazowo pytać o zgodę jakiegoś urzędasa w Olsztynie. .. szkoda patrzeć, jak nasze miasto upadło. Porażka.
 • Sam tytuł artykułu podnosi ciśnienie. Co Olsztyn może dobrego zrobić dla jakiejkolwiek NASZEJ instytucji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dota-031(2012-05-15)
 • szkoda dzieci które będa leczone tu i tam. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pilotka(2012-05-15)
 • dota-031- dokładnie! CO MA OLSZTYN DO ELBLĄGA ludzie!!! Ani my z Olsztynem wsplnego nic nie mamy ani Olsztyn z nami!! NIC dobrego nam ten srolsztyn nie zrobił i nic dobrego nie zrobi!!! Elbląg-piekne niegdys miasto traci na rzecz wioski za 7 jeziorami w lolsztynie!! ELBLĄG nie lezy na warmii i mazurach!!!
 • Tyle nam olsztyn '' dał '' www.portel.pl
 • a ja myślałam, że priorytetem w takim wypadku jest zdrowie i odpowiednia opieka nad chorymi dziećmi, które potrzebują hospitalizacji, ale chyba się myliłam. .. .
 • Lokalne sprawy powinniśmy załatwiać w Elblągu, nie w srolsztynie! W olbszczynie to możemy tylko dostać dynamit do wysadzenia naszych szpitali. Państwowe pieniądze ida tylko do olsz. wioski:-(
Reklama