UWAGA!

W oślej ławce?

Elbląg, W oślej ławce?

Elbląskie Forum Obywatelskie zaprasza na kolejną debatę, tym razem poświęconą relacjom rodzice - szkoła. Debata odbędzie się dziś (14 maja) o godz. 18 w Galerii Nobilis w Światowidzie. Zatytułowaliśmy ją przewrotnie: „W oślej ławce? - o roli rodziców w szkole”, bo być może właśnie tam szkoła widziałaby rodziców najchętniej.

Jednak miejscem, w którym zarówno uczniowie, jaki i rodzice powinni poznawać „abecadło” aktywności obywatelskiej, jest właśnie szkoła. Tymczasem, jak wynika z badań socjologów, aż 17 proc. rodziców nie traktuje serio szkolnych wywiadówek. Poza wywiadówką jedna czwarta rodziców w ogóle nie kontaktuje się z wychowawcą, z innymi nauczycielami czy dyrekcją szkoły. Między szkołą a rodziną nie ma współpracy. Rodzic boi się krytykować pracę szkoły, bo to może się odbić rykoszetem na dziecku. Nauczyciel boi się narazić rodzicom, by nie mieć kłopotów w pracy.
     Jak sprawić, ba ta obopólna niechęć zniknęła, a szkoła stała się osiedlowym centrum aktywności obywatelskiej? Czy możliwa jest reaktywacja Elbląskiego Towarzystwa Oświatowego, którego celem było stworzenie pierwszej w Elblągu szkoły społecznej? - o tym będziemy dyskutować podczas tej debaty.
     
     ***
     Elbląskie Forum Obywatelskie zrzesza grupę elblążan, którym leży na sercu rozwój miasta we wszystkich dziedzinach życia. Sygnatariusze EFO (m.in. niżej podpisany) są przekonani, że rozwój Elbląga uwarunkowany jest aktywnością jego obywateli - osób indywidualnych, zrzeszonych w organizacjach pozarządowych i zawodowych, a także ich reprezentantów w organach samorządowych. Aktywność ta powinna obejmować zarówno osobistą działalność zawodową i społeczną, jak i udział w życiu publicznym. Sygnatariusze Forum uważają, że obywatele Elbląga powinni mieć wpływ na lokalną politykę społeczną i gospodarczą, która kształtuje warunki ich życia oraz dobrobyt i prestiż miasta.
     Elbląskie Forum Obywatelskie chce stać się platformą dialogu obywateli naszego miasta z radnymi i Prezydentem. Sygnatariusze Forum mają nadzieję, że demokratycznie wybrane władze samorządowe przyjmą tę propozycję, mającą na celu wspólne dobro.
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Cytat: "Elbląskie Forum Obywatelskie zrzesza grupę elblążan, którym leży na sercu" - dostanie sie w najblizszych wyborach do ratusza, powiatu ewentualnie urzedu marszałkowskiego dlatego tez "Elbląskie Forum Obywatelskie chce stać się platformą " z ktorej bedzie mozna odbic sie przy drobnej Waszej pomocy drodzy wyborcy.
  • KOlejny niezbyt inteligenty komentarz- redakcja juz ostatnio przytaczała statut EFO- jest to forum apolityczne, a jego członkowie nie sa kojarzeni z żadną partią czy ugrupowaniem, nie mogą też z tytułu prac w EFO startować w żadnych wyborach. Fersztejen? Swoją drogą, inteligentnemu wystarczy powiedzieć raz. ..
  • rozumiem, ze to Ty jestes wlasnie ten inteligentny :) Ciekawe. .. .. forum moze jest i apolityczne - moze. Jednakże co niektórzy jego członkowie identyfikują sie z pewnymi partiami, a robienie "szumu" wokół swego nazwiska dobrze robi "na później". Fersztejen???? Inteligent. .. .a taka ciemnotę wciska, apolityczność, zakaz startu w wyborach. .. .. smieszny gość w sumie jesteś :)))))
  • "W oślej ławce? - o roli rodziców w szkole” , bo być może właśnie tam szkoła widziałaby rodziców najchętniej. " - Panie D. Moze pan sobie pogratulowac, ze nadal pan ton tej debacie.
  • Byłem, widziałem. Pomyłka. .. .
Reklama