UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Parku Dolinka powstanie nowy plac zabaw

 
Elbląg, Już niedługo w Parku Dolinka maluchy będą mogły bawić się na calego
Już niedługo w Parku Dolinka maluchy będą mogły bawić się na calego (fot. arch. portEl)

Być może w okresie wakacyjnym mali elblążanie będą mogli korzystać z nowego placu zabaw w Parku Dolinka. Będzie on zlokalizowany bliżej ul. Górnośląskiej. Koszt inwestycji to 60 tys. zł.

Park Dolinka był pierwszym parkiem w Elblągu, na terenie którego zamontowano urządzenia zabawowe wykonane z drewna. Maluchy z ochotą wdrapywały się na drabinki, pokonywały tor przeszkód, korzystały ze zjeżdżalni czy huśtawek. Do czasu. W 2010 r., z uwagi na duże zużycie urządzeń zabawowych oraz postępującą ich dewastację, podjęto decyzję o demontażu urządzeń. Początkowo ich miejsce miały zająć nowsze, ale poddane konserwacji m.in. huśtawka i karuzela z Parku Modrzewie. Czas mijał, a kolejne przetargi nie wyłoniły wykonawcy placu. Jest jednak przełom.
       - Przed miastem stoi jeszcze przygotowanie niezbędnej dokumentacji dotyczącej budowy placu zabaw w Parku Dolinka, a następnie wybranie wykonawcy - informuje Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, to w okresie wakacji plac zabaw powinien być przygotowany. Kwota przewidziana na realizację tego zadania to 60 tys. zł. Poprzedni plac zabaw został zdemontowany z powodu zużycia niektórych elementów i postępującej dewastacji. Nowy plac zostanie zorganizowany bliżej ulicy Górnośląskiej - zapowiadają urzędnicy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama