UWAGA!

W pasach bezpieczniej

Wczoraj (3 marca) policjanci z drogówki z Elbląga i Pasłęka prowadzili akcję „Pasy". Skontrolowali 77 samochodów - osobowych i ciężarowych. Nałożyli 19 mandatów karnych, dziewięć osób zostało pouczonych.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Akcja miała również na celu reagowanie na nieprawidłowe przewożenie dzieci.
     - Funkcjonariusze skontrolowali 77 pojazdów, w tym 75 osobowych i 2 ciężarowe – informuje Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Jak się okazało, 18 kierujących i 10 pasażerów nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa.
     Co cieszy, wszystkie dzieci w skontrolowanych pojazdach przewożone były w prawidłowy sposób.
     Policjanci nałożyli 19 mandatów karnych i zastosowali 9 pouczeń.
     - Pasy zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy. Ich stosowanie zmniejsza konsekwencje ewentualnego wypadku. Mogą przyczynić się do uratowania zdrowia i życia – przypominają funkcjonariusze.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przypominam że materiał dowodowy przeciwko policjantom łamiącym elementarne zasady ruchu drogowego znajdują się w nagraniach TVN Turbo "Uwaga pirat" oraz w zapisach wideorejestratorów policyjnych. Nie stosując prewencji i jednocześnie urządzając polowania na kumulację punktów dla kierowców sami nie stosowali zasad Kodeksu Drogowego będąc takim samym użytkownikiem jak inni uczestnicy ruchu. Muszą ponieść bezwzglednie karę. Dowody winy na kierowców były zbierane po przez wykroczenia policji i łamanie prawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prokurator(2009-03-04)
 • Z ciebie taki prokurator jak z koziej dupy trąba, nie uczyli ortografii mały zakompleksiony człowieczku?
 • Ty powyżej a gdzie dopatrzyłeś się tych błędów ortograficznych w tekście prokuratora? Bo ja widzę u Ciebie (pisane z małej litery). Dam głowę że jesteś policyjnym imbecylem. Co racja to racja. Dość łamania prawa przez policję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Europejczyk(2009-03-05)
 • Dałbym ten tekst prokuratora do napisania policjantom. Średnia błędów ortograficznych w tej grupie zawodowej oscyluje w granicach TRZYDZIESTU albo i więcej. Wiadomo jak zaniżone są kryteria dla kandydatów na milicjanta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podatnik myślący(2009-03-05)
 • Do tego co się nie podpisał : widzę że bronisz kolesi stojących ponad prawem. Pewnie też jeździsz nachlany bo koleżka nic nie zrobi. Traf pijaku na mnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Siergiej Ławrow(2009-03-05)
 • "jeden z pasażerów auta - dziennikarz „ Super Expressu" - zginął na miejscu, bo nie zdołał wydostać się z płonącego samochodu. ". Miał zapięte pasy a Maciek Zientarski wypadł z Ferrari Modena i żyje. I co wy na to policjanty [...] którzy tak lubicie karać za pasy ??? Z tego wynika że jesteście współwinni tej tragedii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kierowca Tankowca(2009-03-05)
 • Europejczyku z bożej łaski, wskażę ci jeśli nie widzisz: "po przez", a piszemy poprzez. I nie dawaj tak chętnie głowy bo ją możesz przypadkiem stracić internetowy imbecylu (za to nie muszę dawać głowy, bo to wszyscy widzą). Sergieju Ławrowie, możesz mnie w puzon cmoknąć, a potem oddaj się swojej manii prześladowczej i wróć do wymyślania swoich teorii spiskowych i dalszego tropienia "układów" itp. A odnośnie pisania małą literą "ci, tobie, ciebie" to nie jest błąd ortograficzny, tylko zwykły brak szacunku dla takich internetowych napinaczy, trolli i bohaterów zza monitora. A teraz kochane dzieci pocałujcie misia w dupę.
 • europejczyk, podatnik myślący i siergiej ławrow to ta sama osoba, lecz się człowieku
 • ty, niby prokurator, czemu piszesz sam ze soba i tak wychwalasz swoj tekst uzywajac innych nickow? jakies problemy z psychika?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hehehe(2009-03-05)
Reklama