UWAGA!

W piątek uroczyste otwarcie nowego sądu

 
Elbląg, Tak wygląda nowy gmach sądu od środka
Tak wygląda nowy gmach sądu od środka (fot. Anna Dembińska)

Ponad cztery lata trwały prace związane z budową nowego gmachu sądu przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. To jeden z najwyższych i najbardziej nowoczesnych budynków Temidy w kraju (8 m wyżej sięga tylko SO w Tarnobrzegu). Rozprawy odbywają się w nim już od marca, ale jutro (8 czerwca) nastąpi uroczyste otwarcie gmachu z udziałem wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Zobacz, jak nowy sąd wygląda w środku.

Przypomnijmy, budowa nowego gmachu sądu przy ul. Płk. Dąbka 21 rozpoczęła się 5 lipca 2013 r. Jej wykonawcą wyłonionym w przetargu została firma Skanska S.A. Inwestycja pochłonęła 58 mln 272 tys. 900 zł., z czego 52 mln 059 tys. 749 zł to koszt robót budowlanych. Nowy obiekt przekazano do użytku 21 grudnia 2017 r., na początku roku 2018 przeprowadziły się do niego wydziały Sądu Okręgowego i Rejonowego z innych obiektów na terenie Elbląga. Obecnie przy ul. Płk. Dąbka mieszczą się m.in. wydziały: cywilny, ksiąg wieczystych, rodzinny i nieletnich oraz pracy i ubezpieczeń społecznych.
       Budynek ma 12 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, są w nim 343 pomieszczenia. Łączna powierzchnia netto budynku to 8.822 m2, a jego kubatura to 38.164 m3. Nowy budynek jest miejsce zatrudnienia dla łącznie około 260 osób, w tym około 75 pracowników Sądu Okręgowego i około 185 pracowników Sądu Rejonowego.
       Rozprawy w nowym gmachu odbywają się od marca, ale w piątek, 8 czerwca, nastąpi jego uroczyste otwarcie z udziałem wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa Leszka Mazura oraz przedstawicieli sądów i władz lokalnych.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama