UWAGA!

W PiS-ie bez zmian

 
Elbląg, Delegaci na zjeździe PiS
Delegaci na zjeździe PiS (fot. nadesłane)

Leonard Krasulski prezesem, Jerzy Wilk pierwszym wiceprezesem, a Rafał Traks sekretarzem Zarządu Okręgowego PiS w Elblągu. W sobotę 17 marca w elbląskim hotelu Arbiter odbył się Zjazd Okręgowy delegatów Prawa i Sprawiedliwości Okręgu nr 34 – Elbląg.

Okręg obejmuje miasto Elbląg oraz powiaty elbląski, braniewski, bartoszycki, lidzbarski, iławski, ostródzki, nowomiejski i działdowski.
       Na inaugurację Zjazdu delegatom zostało odtworzone nagranie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który serdecznie podziękował członkom partii za zaangażowanie oraz za lojalność, poprosił również o mobilizację i dalsze dbanie o dobro Polski, ponieważ jest to naszym obowiązkiem. Następnie głos zabrał dotychczasowy pełnomocnik Okręgowego PiS, poseł na Sejm Leonard Krasulski, który podziękował delegatom za ich pracę w trakcie kampanii wyborczych oraz za bieżącą działalność w Prawie i Sprawiedliwości.
       Był to zjazd wyborczy, który miał przede wszystkim wyłonić nowe władze partii w okręgu.
       Na kolejną kadencję na funkcję Prezesa Zarządu Okręgowego PiS został wybrany większością głosów poseł Leonard Krasulski.
       Na Członków Zarządu Okręgowego PiS okręgu elbląskiego zostali wybrani: Jerzy Wilk, Rafał Traks i Janusz Hajdukowski (Elbląg), Grzegorz Kierozalski i Jarosław Bogusz (powiat ostródzki), Jerzy Ewertowski i Marek Polański (powiat iławski), Winicjusz Sokół i Artur Mieczaniec (powiat braniewski), Damian Godziński i Andrzej Malinowski (powiat nowomiejski), Renata Waszczak i Przemysław Nawrocki (powiat działdowski), Jacek Pawlik (powiat lidzbarski), Jan Nadolny (powiat bartoszycki).
       Członkiem Regionalnej Komisji Rewizyjnej została wybrana Anna Wrońska (Elbląg).
       W trakcie posiedzenia delegatów elbląskiego Prawa i Sprawiedliwości poruszano ważne kwestie związane z wewnętrznymi sprawami partii. Szef miejskich struktur i wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląga Jerzy Wilk zgłosił dwa projekty uchwał dotyczące wystąpienia o wsparcie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie miejsca dla Telewizji Trwam na tzw. „multipleksie”, argumentując potrzebę przeciwstawiania się łamaniu wolności słowa i dostępu do największego medium katolickiego. Kolejny projekt uchwały dotyczył marginalizacji regionu oraz degradacji społecznej i gospodarczej w wyniku złego funkcjonowania samorządowych i państwowych władz szczebla wojewódzkiego. Projekt uchwały związany jest między innymi z projektem Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczącym likwidacji sądów rejonowych w powiatach naszego regionu.
       Po głosowaniu nad uchwałami Zjazd Okręgowy został oficjalnie zamknięty, a nowe władze ukonstytuowały się na dwuletnią kadencję.
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nowe, stare władze. Czyli wszystko bez zmian. ..
 • A tych delegatów to chyba coś przymało.
 • Dziwne. Jestem członkiem i mnie nie powiadomili? Coś tu chyba jest nie tak!
 • Czy Pan Krasulski to ten, który zasłynął podawaniem Prezesowi jajecznicy i piwa Specjal w trudnych czasach gdy Prezes zawitał do Naszego Miasta ?
 • Krasulski czy to ten sam, który siedzi w sejmie za plecami innych oraz obiecał nam mieszkańcom Elbląga przeniesienie do Pomorza?. Jeżeli tak to tylko współczuć naszym mieszkańcom i okręgowi takiego wybitnego polityka, którego słowo znaczy tyle co niegdyś Zawiszy. Ktoś taki powinien zakopać się pod ziemię i to jak najgłębiej żeby go nie znaleźli Ci zdecydowanie zwani uczciwymi, prawymi oraz zdecydowanie wykształconymi wiedzącymi, że dzięki swojemu wykształceniu otrzymują comiesięczną zapłatę. Jeżeli jestem w błędzie proszę o sprostowanie lecz coś mi mówi, że mam w tym przypadku zdecydowaną rację. Pozdrowić mogę jedynie p. Wilka, który wiele traci w tym ugrupowaniu co na pewno odbije się bardzo negatywnie na jego karierze politycznej, a szkoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zofia P.(2012-03-20)
 • Może nadeszła pora na zweryfikowanie swojego postępowania i pokazania nam wyborcom, że ma się jakiś choć mały taki malusieńki honor i "Fora ze dwora " panie dostawco piwa. Bo tak jak tu piszą inni nie jesteś pan osobą kompetentną, a raczej bardzo niepożądaną.
 • A jakie Pan Krasulski ma wykształcenie? Widział ktoś jego dyplom ukończenia szkoły przynajmniej średniej?
 • najlepszym dyplomem jest trzymanie palca równo. .. ..
 • Czy przypadkiem to nie ten sam pan - www.portel.pl
 • Krasulski i Wilk, czyli nadal PiS nie chce wygrywać i chce być w opozycji. Chyba w opozycji jest łatwiej, za nic się nie odpowiada, wszystko krytykuje a kasa co miesiąc na koncie. Pić wódkę i narzekać to każden jeden potrafi.
 • a gdzie Paweł Kowszyński?
 • Nieroby, darmozjady za nasze pieniadze sie bawia, bankituja, taksami jęzdza, a do roboty, konkrety, działać, skoro lud wybrał, kiedyś, mam nadzieję, że nie długo beda rozliczenia bo naród za państwowe sie nie bawi, a jeżeli już to za ciezko zarobione pieniązki tak panowie!!!
Reklama