UWAGA!

W Polsce i w Iraku

Pułkownik Ryszard Jabłoński, dowódca 20 Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach otrzyma dzisiaj stopień generalski.

Trwa Święto Wojska Polskiego obchodzone w rocznicę Cudu nad Wisłą. W czasie święta wielu żołnierzy otrzyma awanse na wyższe stopnie. Część wojskowych służących w 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga odbierze swoje nominacje w Iraku.
     Nominację generalską wręczy pułkownikowi Jabłońskimu Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski na uroczystości w Belwederze.
     Będzie to już trzeci generał w 16. Dywizji. Stopnie generalskie posiadają obecny dowódca 16. Dywizji gen. Krzysztof Skarbowski oraz jego zastępca – gen. Ryszard Sorokosz. Ten ostatni wyjechał do Iraku na misję stabilizacyjną i jest tam zastępcą gen. Andrzeja Ekierta, dowódcy trzeciego kontyngentu Wielonarodowej Dywizji Sił Stabilizacyjnych w Iraku.
     Jak powiedział generał Krzysztof Skarbowski, w jednostkach dywizji wręczenie nominacji odbyło się już w piątek, a wyróżnieni żołnierze, którzy służą obecnie w Iraku, swoje awanse odbiorą podczas uroczystości w Bazie Babilon.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Genarałów u nas więcej niz USA, chłopaki walczą w tarpanach obieszonych kamzelkami. 90% Zabitych zołnierzy to wina Polski brak sprzętu, umiejętności dowodzenia. Wiadomo że cała logistyka dla polskiej bazy to dzieło USA i dzięki nim mamy tak mało ofiar. Znajac Polaków to wysyłali by żołnierzy na nieprzemyślane , samobujcze misje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Brandon lee(2004-08-15)
 • A co Ty możesz wiedzieć o pracy tam? Mój ojciec pojechał na stanowisko kierownicze i pracuje 13 godzin dziennie jako łacznościowiec i naprawia to, co psują inni. Nigdy czegoś nei robi zanim 3 razy nie pomyśli o możliwych konsekwencjach. Tam nie da się oczywiście wszystkiego przewidzieć, to jest wojna. To nie jest gra strategiczna typu "Faraon", albo "Age of Empires", gdzie kiedy coś nie wychodzi zaczyna się od początku klikając "restart". To jest żałosne, że oficer Wojska Polskiego, aby zapewnić dwójce dzieci studia w innym mieście musi wyjeżdżać na pół roku i mieszkać, pracować, żyć w takich warunkach. Miło chociaż, że dostał dzięki temu szybciej awans, bo gdyby za 3 lata poszedł na emeryturę jako major, to i pieniądze zarobione w Iraku wiele by nie pomogły. Tam nikt nie wypoczywa, nie smaży swojego brązowego ciałka w 50 stopniach Celcjusza na słońcu. Tam ludzie ciężko pracują, a to wszystko dzięki jakże cudownej polityce Stanów Zjednoczonych i naiwności Polaków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lost Miky Way(2004-08-15)
 • Wiem , chłopaku , że to jest żałosne , ale niestety kiedyś Twój Tata obrał Drogę Miecza i już , a że teraz marnie za to płacą ( bardzo marnie ) i trzeba , niestety iść na wojnę ( nie mylić z misją pokojową ) to jest już taki jego los ... PS słowo żołnierz wywodzi się od słowa żołd , jest to zawód jak każdy inny i dobry żołnierz powinien być Dobrze Opłacany
 • Panie Brandon Lee żeby mógł się pan wypowiadać o wojsku to proponuje oprucz wątpliwej jakośc literatury poczytać czegoś fachowego ale przewdewszystki samemu odbyć slużbę
 • Panie Generale: gratulacje!!!
 • to jest bardzo porzadny czlowiek i jeden z niewielu bardzo inteligentnych generalow.gratuluje
Reklama