UWAGA!

W poniedziałek Dzień Ziemi

 Elbląg, Z okazji Dnia Ziemi w elbląskich szkołach odbywają się przygotowane na tę okazję imprezy i konkursy
Z okazji Dnia Ziemi w elbląskich szkołach odbywają się przygotowane na tę okazję imprezy i konkursy

Bogato zapowiada się kalendarium imprez związanych z tegorocznymi obchodami Dnia Ziemi w Elblągu.

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia od 1970 roku.
     - Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę Ziemię – napisała Jolanta Warzecha, szefowa miejskiego wydziału ochrony środowiska. - Podejmowane szczególnie przez młodych ludzi ekologiczne przedsięwzięcia, programy badawcze, aktywny udział w akcjach ekologicznych, świadczą o zaangażowaniu w sprawy naturalnego środowiska naszego miasta. Ta działalność również przyczyniła się do otrzymania wyróżnień i nagród, jakie miasto Elbląg otrzymało w ostatnim czasie.
     Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w Elblągu organizowanych jest szereg spotkań, konkursów i wykładów.
     M.in. w sobotę (19 kwietnia) od godziny 10 do 14 Spółdzielczy Dom Kultury “Zakrzewo” gościć będzie uczestników turnieju wiedzy ekologicznej pn. “Ochrona środowiska w domu, w szkole i najbliższym otoczeniu”. W niedzielę (20 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 21 odbędzie się konkurs przyrodniczo-ekologiczny “Planeta Ziemia – moja Ojczyzna”. Tego samego dnia o godzinie 10 w SP 23 odbędzie się impreza ekologiczna “Dzień Ziemi”.
     Stowarzyszenie OIKOS zaprasza w niedzielę wszystkich elblążan na wegetariańskie ognisko i pieszą wędrówkę z przewodnikiem PTTK po Bażantarni. Spacer i zwiedzanie miejskiego lasu rozpocznie się o godzinie 12 pod muszlą koncertową.
     W poniedziałek o godzinie 14 w Gimnazjum nr 1 rozstrzygnięty zostanie konkurs promujący selektywna zbiórkę odpadów pn. “Baterie, puszki, makulatura”.
     W obchody Dnia Ziemi zaangażowały się także m.in.: SP 23, w której we wtorek 23 bm. zorganizowany zostanie międzyszkolny turniej ekologiczny “Bądź przyjacielem przyrody”, SP 19 (“Uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi” we środę) i III LO, gdzie w następny poniedziałek 29 kwietnia w godzinach od 12 do 14 odbędzie się konferencja na temat “Gospodarki odpadami w Elblągu”.
     Nie otrzymaliśmy dotąd informacji na temat masowych akcji sprzątania odpadów w lasach, organizowanych w latach ubiegłych przez elbląskie szkoly.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama