UWAGA!

W poniedziałek ruszy akcja "Posesja"

 Elbląg, W poniedziałek ruszy akcja "Posesja"
fot. SM (arch. portEl.pl)

Poszczególne dzielnice miasta będą „patrolowane” przez komisje złożone z administratorów, policjantów dzielnicowych i strażników miejskich – mowa tu o corocznej akcji „Posesja”. Ma ona na celu utrzymanie porządku i estetycznego wyglądu miasta.

Początek działań przypada na najbliższy poniedziałek, 21 marca. Ostatnim dniem akcji 'Posesja" będzie 24 marca. Jak co roku w działania zaangażowani są policjanci dzielnicowi. To oni współuczestniczą w sprawdzaniu wyglądu poszczególnych ulic, budynków czy też tego, co dzieje się na zapleczach sklepów i innych obiektów. Akcja posesja to również okazja do tego by podzielić się uwagami z administratorem terenu.
       - Zwracamy uwagę na wiele rzeczy począwszy od zalegających przy posesji śmieci, dzikich wysypisk po oznakowanie ulic a także stan nawierzchni chodnika czy jezdni - mówi asp. szt. Radosław Rudawski zastępca kierownika II rewiru dzielnicowych KMP w Elblągu. – Te informacje trafią do administratora budynku czy danego terenu.
       Policyjne sugestie będą dotyczyły również kształtowania infrastruktury. Mogą pojawić się sygnały co do potrzeby przycięcia krzewów, drzew w taki sposób, aby mieszkańcy czuli się bezpieczniej. Tu policjanci będą bazować na swoich doświadczeniach z programu „Bezpiecznych przestrzeni”
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na wiochach też powinny być takie akcje ! Na polach u rolników czasem istny śmietnik, nie sprzątają te śmieci tylko zaorają a potem na wiosnę wyorają z powrotem na wierzch i tak w kółko. Część śmieci trafi do rowów, gdzie Gmina sprzątnie inna część trafi do sąsiadów i to tylko dlatego, że nie chcę się wieśniakowi ruszyć czterech liter !
 • czasem zarządca terenu jest Bogu ducha winny zaśmieceniu. Raz koło mojego lokalu ktoś powyrzucał zużyte pieluchy. .. Osobiście brzydzę się takich rzeczy no i dlaczego ja mam to sprzątać skoro nie zaśmieciłam. To samo z kiepami czy rozbitymi butelkami po piwie czy innych trunkach. Niech zaczną ścigać ludzi zaśmiecających a nie jakaś dziwna odpowiedzialność za nie swój bałagan
 • Ciekawe kto jest właścicielem odpadów komunalnych?
 • Może wreszcie zmusi się tych co odpowiadają za miejsca gdzie są śmietniki by były zadaszone i zamykane. Tak samo trzepaki ruiny.
 • Racja. Moze straz miejska przymusi właściciela biedronki przy Donimirskich do sprzątania smieci po klientach tego sklepu bo kto to ma robić sprzataczka mojej wspólnoty ?Do tej pory było tam czysto ale już nie jest.
 • Akcja "Posesja" Straży Miejskiej bezwzględnie konieczna przy ul. Królewieckiej Salon Łazienek, ul. Myliusa/Legionów "Parking strzeżony", ul. Sobieskiego za parkingiem "Biedronki". To na dobry początek sprzątania miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  czystemiasto(2016-03-18)
 • zapraszamy na ul. Mielczarskiego na Zatorzu chodniki piekne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  za_wodnik(2016-03-18)
 • a dlaczego służby nie karają tych, co śmiecą? Łatwiej dowalić mandat komuś, komu śmiecący wychodzący ze sklepu rzuca coś pod płot, niż ukarać brudasa! Okropne
 • ZAPRASZAM NA KROLEWIECKA tam gdzie bylo przedszkole wojskowe. Tam dopiero syf lezy. A wejscia pilnuje straznik S E D E S. Moze mial tam powstac MIEJSKI SZALET. Bo czym wytlumaczyc taka ozdobe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  mieszkankaMoniuszki(2016-03-19)
 • Ul. Kaliska, obok pizzerii, zapraszam !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Życzliwy(2016-03-19)
 • całe miasto jest brudne.
 • Proszę jako mieszkaniec ulicy Szkolnej o zainteresowanie się składowiskiem odpadów komunalnych zorganizowanym dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych zlokalizowanych w obrębie ulic: Tysiąclecia, Giermków, Hetmańskiej, Janowskiej, Leszno, i oczywiście Szkolnej. Stan obecny jest niedopuszczalny wysypisko śmieci bez żadnego nadzoru i zabezpieczenia dla ogromnej ilości użytkowników temat zamiatany pod dywan i od wielu lat bagatelizowany.
Reklama