UWAGA!

W Sejmie będzie pięć partii

 
Elbląg, W Sejmie będzie pięć partii
(fot. archiwum portEl.pl)

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła dzisiaj wieczorem wyniki głosowania na poszczególne listy wyborcze do Sejmu. Nie obyło się bez zamieszania, bo PKW musiała czekać kilka godzin na jeden z protokołów wyborczych z Londynu.

Poszczególne komitety wyborcze otrzymały następującą liczbę głosów: PiS – 37,58 proc.; PO – 24,09 proc.; Partia Razem – 3,62 proc.; KORWiN – 4,76 proc.; PSL – 5,13 proc.; Zjednoczona Lewica – 7,55 proc., Kukiz'15 – 8,81 proc., Nowoczesna Ryszarda Petru – 7,60 proc.; JOW Bezpartyjni – 0,10 proc.; KWW Zbigniewa Stonogi – 0,28 proc. Oznacza to, że do Sejmu wchodzi pięć partii: PO, PiS, Kukiz'15, Nowoczesna Ryszarda Petru i PSL. To jak będzie wyglądał podział mandatów, PKW ogłosi we wtorek po południu. Wtedy mają być też znane wyniki głosowania do Senatu.
      
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 21:12 DANE Z 40 NA 41 OKRĘGÓW: PiS 38.31%, PO 23.55% Kukiz'15 8.92%, Zjednoczona Lewica 7.49%, . Nowoczesna 7.18%, PSL 5.49%, KORWiN 4.66%, Razem 3.48% i wyniki po Londynie PIs 37.58,PO 24.09,Kukiz 8.81,Lewica 7.55 Nowoczesna 7.60,PSL 5.13,KORWIN 4.76,Razem 3.62 Porównując to i widząc wykresy od x fisha trochę dziwne jest że PO zyskała ponad 0.54.Wychodzi z tego ze emigranci głosowali na PO w LOndynie PO plus 0.54,Nowoczesna plus 0.42, Razem plus 0.14,Lewica plus 0.06, KORWIN minus 0.10,Kukiz minus 0.11, PSL minus 0.36,PIS minus 0.73 Wytłumaczcie mi czemu PO wygrało w Londynie, Nowoczesna na drugim, Razem trzecie i Lewica czwarta. KORwin, Kukiz i PIS takie straty, a mieli wygrywać w Londynie. x fish przedstawił wykresy i przedstawił wyniki wyborów prezydenckich a tu nagle straty tych partii a PO wygrywa w Londynie ? NA koniec rządzenia PO znowu wała zorganizowała aby osłabić prawicowe ugrupowania a wzmocnić popierające ją partei tj Nowoczesna, LEwica i PSL.
 • PKW robi, co może by cała Polska myślała, że przeprowadzona została podejrzana operacja - pyta tylko: na czyją korzyść? Słowa Korwina na Twiterze. PO-PSL-PIS te partie mają powód, żeby kombinować, ale w ostatnich wyborach dziwnie PSL miało 20 procent głosów, gdzie przez tydzień PKW nie wiadomo co robiła i to samo jest teraz, tylko traz walczą o 5 procent. Gdyby znowu nie było niesprawnego systemu to możliwe, że PSL i PO razem znowu miałyby po tyle samo procent co w ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku. I komu poszło do góry po Londynie? PO z 23 na 24 procent PIS z 28 na 37.PSL zero poparcia i utrzymali się. KOrwin i Kukiz z największym poparciem i nawet dziesiętnej procenta do góry a PO ok procenta do przodu. Musieliby mieć 30 procent poparcia w Londynie a nie wiem czy 10 mieli. PKW zrobiła swoje
 • Wipler przemawiając po usłyszeniu wyników powiedział, że wierzy że wynik się poprawi, bo dojdą wyniki z zagranicy a Polacy wiedzą czemu i dzięki komu wyjechali. Wczoraj o ty mówił a dzisiaj po zsumowaniu zagranicy plus Warszawa wychodzi, że partia Razem pokonuje Korwina i Kukiza. JAJA
 • Kukiz 15 nie jest partią. .
 • ciekawe czy te wszystkie OSZOŁOMY nawołujące że jak wygra wybory Duda to będą klęczniki na ulicach, obowiązkowe msze i że wyjadą za granicę, czy spełniły swoją obietnice i przestaną buntować ludzi przeciw sobie !!
 • Ładne zwycięstwo PIS ale jego katastrofalny upadek będzie jeszcze piękniejszy!;)
 • peowiec-oszołom i prostak bo tylko tacy oddali glosy na PO ( a sorki jeszcze skazańcy w ośrodkach penitencjarnych)
 • opodatkować wyzyskiwaczy zagranicznych:banki, markety itp. a dla polskich firm wprowadzić ulgi podatkowe. zrewidować działalność samorządów. co tam sie dzieje to skandal: popslpalikot do wymiany !!
 • opodatkować wyzyskiwaczy zagranicznych:banki, markety itp. a dla polskich firm wprowadzić ulgi podatkowe.
 • Robią nas w konia: Wybory, partie, szyldy - podziały, zmyłki, podziały #133
 • Robią nas w konia: Prawdziwe wyniki nielegalnych wyborów #134
 • skąd się to tumaństwo bierze - chyba tylko z "prawdziwych polaków", którzy wszystkich mierzą swoim dekalogiem i etykietą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  AMalejużniekoniecznie(2015-10-28)
Reklama