UWAGA!

W sejmie nudy na pudy, a problemy leżą na półkach

Ten rząd nie realizuje swoich obietnic, bazuje na tym, co zastał po nas, a najsłabszym jego ogniwem jest premier - tak poseł PiS Leonard Krasulski podsumowuje 100 dni rządu Donalda Tuska. Wtóruje mu jego partyjny kolega, poseł Zbigniew Babalski: - Jesteśmy zawiedzeni i rozczarowani.

100 dni rządu to taki magiczny czas, w którym podsumowuje się jego osiągnięcia, trafne lub mniej trafne decyzje, wytyka potknięcia, z rzadka - chwali działania. Do ataku zwykle wówczas przystępuje opozycja. PiS, który po przegranych wyborach parlamentarnych zajął taką właśnie pozycję, nie szczędzi gorzkich słów rządowi Donalda Tuska.
     - Ten rząd odrzucił politykę rządu poprzedniego - mówił podczas dzisiejszej (25 lutego) konferencji prasowej poseł PiS Leonard Krasulski. - Nie stawia na zrównoważony rozwój gospodarki, nie zauważa potrzeb ściany wschodniej, pogłębia przepaść miedzy bogatymi i biednymi. Ponadto źle prowadzi politykę zagraniczną, nie realizuje swoich wcześniejszych obietnic. Panie Tusk, kampania wyborcza już dawno się skończyła. Czas działać - apelował Krasulski.
     Poseł wymieniał też straty, jakie w wyniku rządzenia PO poniesie region elbląskim.
     - Stracimy 12,5 mln euro na pogłębienie Kanału Elbląskiego - mówił. - Jaki jest w takim razie sens przekopania Mierzei, bez wykorzystania jeziora Druzno czy pochylni? Nie dostaniemy też zakładanych pieniędzy na Żuławy. Wiadomo przecież, że to teren zagrożony powodziami i modernizacje są tam potrzebne. Dobrze, że chociaż część pieniędzy jednak tam trafi - na Żuławy nasze i pomorskie. Całe szczęście, że Donald Trusk pochodzi z Gdańska - pewnie tylko dlatego dostaniemy te fundusze.
     Leonard Krasulski żalił się też na nudę w sejmie.
     - Sejm zrealizował projekty ustaw przygotowane przez PiS, ale już szuflady się opróżniły - mówił dziś dziennikarzom. - W poprzedniej kadencji każdy dzień posła był wypełniony pracą. Nawet nie zauważałem, kiedy zmieniały się pory roku, a teraz - nudy na pudy. Takie działanie nie przyspieszy naszych przygotowań do Euro 2012, do wykorzystania środków unijnych ani nie polepszy sytuacji w kraju - dodał.
     Z posłem Krasulskim zgadza się jego partyjny kolega poseł Zbigniew Babalski.
     - PO bardziej zajmuje się PiSem niż rządzeniem - przekonywał dziennikarzy. - Znajduje tematy zastępcze, a poważne problemy odkłada na półkę. One same się nie rozwiążą. Skrót PO powinien oznaczać nie Platformę Obywatelską a Platformę Odkładaczy. Ja rozumiem, że w ciągu 100 dni żaden rząd nie wywiąże się ze wszystkich swoich obietnic, ale ze trzy ważne problemu warto by ruszyć - sugerował. - Póki co, koronnym argumentem rządzących jest przyjęcie budżetu . A to żadna łaska, po prostu trzeba było go przyjąć. Nawet gminy muszą przyjąć swój budżet, to co dopiero państwo.
     Obaj posłowie wyrazili swoje zawiedzenie i rozczarowanie rządem Tuska. Zarzucali mu brak dialogu z innymi partiami oraz ze społeczeństwem. To jednak - w znacznej większości - popiera drużynę Tuska. Ostatnie sondaże wskazują nawet blisko 60-procentowe poparcie. Dlaczego tak się dzieje, mimo wytykanej przez PiS nieudolności?
     - Cechuje ich wielki optymizm i dobry PR - mówią posłowie PiS. - Społeczeństwo jest ufne. Trudno nie być, gdy ma się przed sobą wiarygodnego - jakby się zdawało - człowieka, jakim jest Donald Tusk, który cały czas mówi, jak będzie dobrze. A jednak dobrze nie jest i my o tym wiemy. Chcemy złagodzić to rozczarowanie, które nieuchronnie nastąpi. Chcemy pracować, ale jak na razie nie mamy nad czym.
     
     Z posłami Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewem Babalskim i Leonardem Krasulskim rozmawia Marta Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • PIS "rządził" przez ostatnie 2 latka, nic nie zrobili, dziś mają receptę na wszystko, w mediach było i jest z ich strony chamstwo, sączy się nienawiść choć są katolikami, można by tak dalej, lecz chyba nie warto. .. .. ciszej nad ich trumną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antypis(2008-02-25)
 • Po, bez pomyslu, przez 100 dni nic nie zrobili, tylko czekać aż bezrobocie znowu zacznie wzrastać, i będzie druga argentyna zamiast irlandi
 • Zdziwiłbym się bardzo gdyby opinia tych Panów wyrażona była inną linią niż religia partyjna nakazuje. Jednakowoż swoisty słowotok Pana Krasulskiego w zestawieniu z milczącą karierą sejmową jest nad wyraz ciekawym zjawiskiem w obliczu cienizny notowań i kursów tej, że. I przyznam, zestawienie tego Pana z Panem Babalskim w jednym ansamblu chóralnym jest wielce zadziwiającą sprawą, bo nigdy Pana B bym nie podsadzał o jedność poglądów z Panem K. Zadziwiający ten świat i jak to się zmienia? Kto by pomyślał?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-02-25)
 • W wolnych chwilach pracowity Lonio mógłby wrócić do browaru - skrzynki z butel-butel czekają.
 • bezrobocie już rośnie, tak jak inflacja i koszty kredytów, ale za to opinia o Polsce na "świecie" jest lepsza, teraz kazdy wyborca PO może sobie taka "opinią" posmarowac kanapke na kolację i zjesc, smaczego wyborcy z licencjatem, smaczegooooo, cudowny pewnie smak,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bah, bha, bha(2008-02-25)
 • Ten wywiad jest żenujacy a jeszcze bardziej wypowiedzi tego nadetego wąsacza Krasulskiego - posła perdenn nomem omen absolwesta podstawówki bo na wiecej nie było go stac w dodatku karany za jazdę po pijaku. .co nie jest tajemnica. Co on zrobił dla miasta przez dwa lata ???? o tym nawet słowa nie wspomniał bo nie miał o czym. NIC nie zrobił, robił jedynie napuszona mine za plecami swego "pana" Jarosława K. W sejmie pan Krasulski robi za statyste - od wciskania guzików dla polepszenia frekfencji glosowania. Jeszcze nigdy nie widziałem go na mównicy sejmowej. PiS skapitulowal po 2 latach nieudolnego rządzenia, skopali wszytkie stosunki międzynarodowe oprócz włażenia w dupe amerykanom, ich misja było zaorać wszytko co stanowiło chocby namiastkę przeszłości z byłego PRL. Rewolucjoniści - którzy zapomnieli że rewolucja zżera włanse dzieci. Panie Krasulski wracaj pan do HBC. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kwa kwa(2008-02-26)
 • do kwa, kwa. .. a inflacja za ich rzadów spadała, bezrobocie spadało, produkcja rosła, giełda kwitła, . .. a za PO wszystko na odwrót, krach i bida z nędzą, no ale za to piękny Donek ładnie się uśmiecha i swszystko rozpindala w puch, kwa, kwa, kaczorze Donaldzie
 • Nie jestem miłośnikiem PO ani Donalda ale po rządach PISu to bajka. Niestety pierwsze co trzeba było zrobić to zlikwidować ślady po IV Rzeczypospolitej.
 • jaki tekst takie komentarze - "100 dni to takie magiczny okres. .. " - dziękuję, wystarczy, magiczny okres to były 2 lata z Giertychem i Lepperem. Czekam na kolejne bliskie naszego życia teksty z komentarzem posłów zarówno opozycji jak i koalicji rzadzącej np. o specsłużbach, filmach animowanych, oczach premiera - oczywiście wszystko sprowadzone do kontekstu elbląskiego. Dalej nakręcajmy te idiotyczną pozytywkę.
 • z ust cymanskiego leciały te same słowa czyli? jarek kazal nauczyc sie wiersza na pamiec
 • Pan poseł L. KRASULSKI zabrał głos. To jedyny przejaw jego "aktywności poselskiej" na naszym terenie, bo w Sejmie widać go tylko jak biega wokół swego guru z coraz to większym bukietem kwiatów. Szkoda, że Poseł KRASULSKI nie przypomniał co Przeraźliwie Inaczej Sprawiedliwi zrobili podczas swoich pierwszych 100 dni? Co np. zrobił jego kolega – senator S. Sadowski, totalnie krytykowany w sąsiednim Pasłęku? Co zrobił guru Pana Krasulskiego podczas 3 pobytów w Elblągu, oprócz prostackiego lekceważenia władz naszego miasta? Poseł KRASULSKI powiedział, że wolałby LiD niż PO. To żadna rewelacja. Jego guru też tak mówił o „ ludziach z podejrzaną reputacją” , a robił to co robił. Poseł KRASULSKI zapomniał co powiedział o PiS późnym wieczorem 21.10.2007 akurat trzeźwy Kwaśniewski. Zapomniał za co LiD dziękuje PO, co poseł Kalisz zawsze podkreśla. Czy nie wstyd Panu za „ jarmarczną konwencję” , do której nawet kabaretową piosenkę ukradziono? Ale po laptopach, komórkach, niszczeniu dokumentów, umorzeniu długu – to żadna rewelacja. Widać tu było te miernoty PiSu, a przecież miał być zwrot na "inteligencję i młodzież". Na młodzież która tak "dokopała" PiS tym słynnym SMS-em i w internecie. Guru powiedział, że relacje w internecie trzeba zmienić. Niech więc Pan Krasulski poczyta sobie co z reguły młodzi ludzie w internecie myśłą o PiS. A guru jeździ po Polsce i ględzi, ględzi - jak powiedział znany socjolog prof. Krzemiński.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  na marg.kompr.wywiadu(2008-02-26)
 • Pański (mentalny i nawet podobnie zbudowany) guru w swej nienawiści do PO i "nie naszych" chce nowych wyborów mimo, że sondaże dają potężne poparcie PO. I co - nowe Waterloo? Panie pośle KRASULSKI - za parę tygodni Pan i Pańscy współwyznawcy obudzicie się z rękami w nocnikach, gdy Poseł PO Pan Krzysztof Lisek ogłosi otwarcie żeglugi na ZALEWIE WIŚLANYM. (Trzeba przypomnieć, że to własnie za "rządów" PiS w maju 2006 r. zamknięto Zalew). Sprawa Zalewu była jedną z 5 najważniejszych spraw stawianych podczas wizyty Pana Premiera w Moskwie. Panie KRASULSKI - już podczas haniebnych "rządów" Pana guru mało kto go w EU zapraszał. Po tym co obecnie robi - NIKT go już nie zaprosi. Małość tego człowieka po raz "enty" odsłonił wczoraj w wywiadzie red. Lis. Panie Pośle KRASULSKI - może Pan tego nie zrozumie, ale większość Polaków dziękuje PO za najważniejszy CUD tych 100 dni, że znowu uśmiechy wróciły na twarze obywateli i rządzących, że bellum omnec contra omnium skończyła się z dniem 21.10.2007.Niech Pan weźmie się do poselskiej pracy, a nie pisze bzdur, gdyż "Dziennik Elbląski" to nie biuletyn jakiegoś kołchozu na Białorusi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uwagi do kompr.wywiadu(cd)(2008-02-26)
Reklama