UWAGA!

W sprawie napadu przed bankiem - policjanci łapią, sąd aresztuje

Elbląg, Już drugi mężczyzna podejrzany o udział w napadzie przed bankiem trafił do aresztu
Już drugi mężczyzna podejrzany o udział w napadzie przed bankiem trafił do aresztu (fot. KMP w Elblągu)

Dziś (14 marca) Sąd Rejonowy w Elblągu zdecydował o umieszczeniu w tymczasowym areszcie drugiego mężczyzny podejrzanego o udział w napadzie przed bankiem przy ul. Teatralnej. Jak podkreślają policjanci, sprawa ma charakter wielowątkowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Przypominamy: 5 marca tego roku około godziny 8.45 dwóch mężczyzn wychodzących z banku przy ul. Teatralnej zostało napadniętych przez trzech nieznanych sprawców. Łupem złodziei padło około 20 000 złotych, które mężczyźni przenosili w walizce. Pieniądze były przeznaczone na wypłaty dla pracowników jednej z elbląskich firm.
     Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej. Do poszukiwania śladów został wykorzystany także pies tropiący. Przesłuchani zostali świadkowie, pracownicy banku oraz pokrzywdzeni. Przejrzano także materiał z kamer bankowych oraz z kamer monitorujących miasto.
     - Działania policjantów przyniosły pierwszy efekt już następnego dnia po napadzie – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Jeden z podejrzanych, 34- letni mężczyzna, został zatrzymany na terenie kraju. Policjanci znaleźli u niego 60 banknotów po 50 złotych. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna ma zarzut udziału w rozboju. Był wcześniej karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu oraz za włamania.
     Kolejnego mężczyznę, podejrzanego o udział w zdarzeniu, elbląscy policjanci zatrzymali 12 marca w swoim mieszkaniu.
     - 50-letniemu elblążaninowi przedstawiono zarzut pomocnictwa w rozboju – dodaje Jakub Sawicki. - Dzisiaj Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna ma czystą kartotekę.
     Sprawa ma charakter wielowątkowy. Policjanci prowadzą działania operacyjne i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama