UWAGA!

W sprawie wyborów do Europarlamentu

Obywatele Unii Europejskiej, którzy nie mają polskiego obywatelstwa, a chcą zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, będą mogły to zrobić. Do 8 kwietnia muszą jednak złożyć w elbląskim ratuszu wniosek o dopisanie do stałego rejestru wyborców.

Jak informuje prezydent Elbląga Henryk Słonina, zgodnie z ustawą z dnia 23 stycznia 2004r. - Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego (Dz.U. Nr 25 poz. 219 z późn. Zm.) obywatele Unii Europejskiej, którzy nie są obywatelami polskimi, a posiadają prawo wybierania, mogą uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych w dzień 7 czerwca 2009 roku.
     Warunkiem uczestnictwa w wyborach jest złożenie wniosku o dopisanie do stałego rejestru wyborców w terminie do 8 kwietnia 2009 roku.
     Wnioski o dopisanie do stałego rejestru wyborców dla wyborów do Parlamentu Europejskiego są dostępne w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu ul. Łączności 1 (budynek B - stanowiska 1-4) oraz na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej (www.pkw.gov.pl) i można składać je w godzinach pracy Urzędu.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama