UWAGA!

W tym roku sekretarza nie będzie

 
Elbląg, W tym roku sekretarza nie będzie
fot.arch.portEl.pl

To już pewne. Na konkurs wpłynęła tylko jedna oferta, a osoba, która zgłosiła swoją kandydaturę nie miała wystarczających kwalifikacji. Fotel sekretarza miasta wciąż stoi pusty.

Duże wymagania, dobra pensja, chętnych brak
       Prawo samorządowe powinien mieć w małym palcu, a za sobą studia prawnicze bądź administracyjne. Musi mieć również spore doświadczenie w pracy urzędniczej, znać techniki legislacji oraz mieć nieposzlakowaną opinię, a przede wszystkim nie może być związany z żadną opcją polityczną. Jego pensja to 8,6 tys. zł brutto plus dodatki specjalne i z tytułu wysługi lat.
       Jak jednak pokazuje praktyka w Elblągu niełatwo znaleźć taką osobę. Na początku grudnia magistrat po raz czwarty ogłosił konkurs na to stanowisko. Zgłosiła się tylko jedna osoba, która nie miała wystarczających kwalifikacji.
       Nie potwierdziły się spekulacje, które pojawiły się jakiś czas temu w elbląskich mediach. Pisano, że pewnym kandydatem na to stanowisko jest radny Paweł Fedorczyk. Jak jednak mówi Monika Borzdyńska to nie on złożył ofertę.
      
       Potrzebny od zaraz?

       Niekoniecznie. Według informacji zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej sekretarzowi miałby podlegać Departament Organizacji i Nadzoru, Departament Innowacji i Informatyki, a także Biuro Rady Miejskiej.
       - Nie oznacza to jednak, że jeżeli sekretarza nie ma Urząd Miejski nie funkcjonuje. Po prostu w takiej sytuacji to prezydent ma więcej obowiązków, tak samo jak Departament Organizacji i Nadzoru – tłumaczy Borzdyńska.
       I dodaje, że Jerzy Wilk dopiero po nowym roku podejmie decyzję, czy odbędzie się kolejny, piąty z kolei konkurs na stanowisko sekretarza miasta.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama