UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Elbląg na dużym ekranie i jarmark wielkanocny

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Elbląg na dużym ekranie i jarmark wielkanocny

Jest poniedziałek (4 kwietnia), a my przedstawiamy najciekawsze wydarzenia nadchodzącego tygodnia. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

Kolejne wiosenne spotkanie popularnego cyklu „Elbląg na dużym ekranie” nosi tytuł „Wizjonerzy – Schichau, Steenke i…” i jak tytuł sugeruje, jego tematem będą sylwetki ludzi, którzy zmieniali świat. Byli nimi między innymi: Ferdinand Gottlob Schichau (1814-1896), Jakob Geord Steenke (1801-1884), Franz Komnick (1857-1938) oraz Ignacy Łukasiewicz (1822-1882). Seans już w środę (6 kwietnia), o godz. 18:00 w Kinie Światowid. Wstęp wolny.

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu zaprasza dorosłych na warsztaty hand made "Wielkanocne ozdoby na stół i nie tylko". Na zajęciach będzie możliwość stworzenia dekoracji na sztućce, ozdób na talerze, nauczymy się również składać serwetki w wielkanocne kształty, robić etykietki do potraw i wiele wiele innych. Obowiązują zapisy.

 

Łukasz Gesek przeszedł w ostatnich latach duchową przemianę, która wpłynęła także na jego twórczość. Od kilku miesięcy jego nazwisko nie jest już kojarzone jedynie z muzyką disco. O przemianie Łukasza Geska będzie się można przekonać na własne oczy, w sobotę (9 kwietnia), w elbląskiej katedrze. Spotkanie rozpocznie się w sobotę (9 kwietnia) mszą św. o 18, a po niej nastąpi prezentacja płyty połączona ze świadectwem Geska.

 

Wieczór taneczny poświęcony salsie z bachatowym zastrzykiem to trzy godzinne, fantastyczne warsztaty z Jakubem Sajko wypełnione tańcem, muzyką, uśmiechem, pozytywną energią i zabawą! Zajęcia odbędą się w sobotę (9 kwietnia). Początek o godz. 17:00 w Centrum Tańca Promyk przy ul Browarnej 80 w Elblągu. Zapisać możesz się już dziś!

 

Przed świętami wielkanocnymi, tradycyjnie już, w „Światowidzie”, odbędzie się Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej Pogrzeb Żuru i Śledzia. Do zaprezentowania swoich wyrobów zapraszamy twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne bądź osoby indywidualne, zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej. Jarmark odbędzie się w niedzielę (10 kwietnia).

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach a jeżeli coś jeszcze wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy. Miłego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Sama jestem zwolenniczką tańców orientalnych ale w moim przekonaniu powinno się jednak promować także tańce typowo polskie jak kujawiak, oberek, krakowiak, mazur, polonez a nawet tanieć średniowieczny. Dominikańska bachata jak najbardziej ale nie zapominajmy o swoich korzeniach.
Reklama