UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: ferie, spotkania, projekcje

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: ferie, spotkania, projekcje

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Ten tydzień można rozpocząć od spotkania, którego tematem przewodnim jest muzyka. Biblioteka Elbląska i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają w poniedziałek, 22 stycznia o godz. 18 do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na promocję czwartej edycji (poszerzonej) „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej”, której autorem jest Krzysztof Bidziński. Wstęp wolny.
       Kino Światowid w poniedziałek, 22 stycznia, zaprasza na projekcję filmu "Atak paniki", Jest ona połączona ze spotkaniem z reżyserem - Pawłem Maśloną. Początek o godz. 18. 
       Z kolei seniorzy mogą wybrać się na dedykowane im spotkanie. Już we wtorek, 23 stycznia, o godz. 14.30, dr Irena Sorokosz z elbląskiej PWSZ oraz kom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji opowiedzą o hejcie i o tym co zrobić, żeby było bezpieczniej na co dzień. Spotkanie odbędzie się w audytorium 107/108c (I pietro) PWSZ w Elblągu przy alei Grunwaldzkiej 137. Wstęp wolny.
       Chętni mogą wybrać się w środę, 24 stycznia, do Ratusza Staromiejskiego. To tam Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba organizuje pierwszą w tym roku prezentację o Camino pn. Camino w duecie. Prezentację przedstawi należący do Klubu Kazimierz Filip, który wędrował szlakiem Camino z Astorgi do Santiago w 2016 roku. Początek o godz. 18. 
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy Zbigniewa T. Szmurły "Kapryśne nostalgie". Odbędzie się on w czwartek, 25 stycznia o godzinie 18.
       W tym tygodniu dzieje się również w klubie Mjazzga. Na szczególną uwagę zasługuje koncert grupy Świetliki, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Odbędzie się on w piątek, 26 stycznia, początek o godz. 20.15. 
       Ten tydzień upłynie dzieciom i młodzieży (a także ich rodzicom) pod znakiem ferii. Dla tych, którzy zostali w mieście Urząd Miejski oraz inne instytucje przygotowali różne atrakcje. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym tekście "W ferie w mieście nie będziesz się nudzić". 
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama