UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Sztukaterria, charytatywny parkrun i spotkanie z historią

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Sztukaterria, charytatywny parkrun i spotkanie z historią

Jest poniedziałek (29 listopada), a my przedstawiamy najciekawsze wydarzenia nadchodzącego tygodnia. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

We wtorek (30 listopada), o godz. 17:00 na profilu FB Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z prof. Wiesławem Długokęckim w ramach „Wirtualnej Regioteki”, którego tematem będzie historia zagospodarowywania Żuław i Mierzei w okresie średniowiecza. Spotkanie poprowadzi Radosław Kubus.

 

Jeżeli nie macie pomysłu na Mikołajkowy prezent dla najbliższych, lub sami chcecie zrobić sobie przyjemność, to warto wybrać się na warsztaty sekcji tkactwa i rękodzieła artystycznego, na których wykonacie niebanalne dekoracje świąteczne. Najbliższe spotkanie już w czwartek (2 grudnia), w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Koszt zajęć to 40 zł za osobę. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

 

Coraz więcej mieszkańców włącza się w pomoc dla 7-letniej Liliany, która walczy ze śmiertelną chorobą. Zebrano już prawie pół miliona złotych na jej leczenie, ale to nie koniec akcji. Co sobotę o godzinie 9:00, w parku Modrzewie odbywa się parkrun, czyli cykl bezpłatnych spotkań podczas których uczestnicy pokonują marszem, biegiem lub z kijkami dystans 5 km. Wolontariusze organizujący parkrun, poruszeni historią 7-letniej Liliany, postanowili podczas najbliższego parkun (4 grudnia) prowadzić kwestę. Organizatorzy gwarantują świetną atmosferę, poczęstunek na mecie, oraz możliwość spotkania się w szczytnym celu. Wystarczy przyjść i wystartować.

 

Ozdoby bożonarodzeniowe (bombki, stroiki), dekoracje świąteczne, wyroby z makramy, odzież, zabawki i inne artystyczne drobiazgi, które mogą być doskonałymi prezentami świątecznymi, ale również żywność naturalną (chleby, pierniki, soki) będzie można kupić na Warmińsko-Mazurskim Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA. Jarmark odbędzie się 4 grudnia (sobota) w godzinach od 10:00 do 17:00 w sali widowiskowo-sportowej CSE „Światowid” w Elblągu.

 

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji MotoMikołajów, inicjatywy na rzecz wychowanków domów dziecka. Finał akcji już 5 grudnia. Ciągle można włączyć się w pomoc... i nie potrzeba do tego motocykla!

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach a jeżeli coś jeszcze wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy. Miłego tygodnia!

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama