UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: wiedeńskie szlagiery, wernisaże i targi ślubne

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: wiedeńskie szlagiery, wernisaże i targi ślubne

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

We wtorek, 29 stycznia, o godz. 17 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się prezentacja XXVIII tomu „Rocznika Elbląskiego” oraz spotkanie z Cezarym Wawrzyńskim i promocja jego najnowszej książki pt. „Żegluga i Kanały Żeglowne Dawnej Rzeczypospolitej”. Wstęp wolny.
       Są ferie więc szczególnie ważne i mile widziane są propozycje dla najmłodszych. Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 31 stycznia, o godz. 17 na zajęcia w ramach cyklu „Bajkowa wyspa”, które odbędą się w oparciu o książkę Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia. Zima”. Wstęp wolny.
       Nie próżnują te nasze filie biblioteczne. W piątek, 1 lutego, "czwórka" przy ul. Ogólnej zaprasza do minigalerii „Rudy Kot” na wernisaż fotografii Niny Piechowiak pt. „Przed moim obiektywem”. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.
       Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Kiedy? 1 lutego o godz. 17 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się koncert wiedeński.
       Kto planuje w najbliższym czasie powiedzieć sakramentalne "tak" i złożyć przysięgę na dobre i złe, powinien wybrać się na IV Regionalne Targi Ślubne „Ślubne ABC". Odbędą się one 3 lutego w Hali Sportowo - Widowiskowej (Hala CSB) przy al. Grunwaldzkiej 135. Podczas targów zaprezentują się m.in. salony sukien ślubnych, pracownie florystyczne i dekoratorskie, będzie można obejrzeć i wybrać auta do ślubu, a swoją ofertę zaprezentują fotografowie.
      
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama