UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Od 2 września o godz. 18.30 w Bażantarni rusza kolejna odsłona akcji Piątka dla każdego. Spotkania będą się odbywać przez trzy pierwsze tygodnie września od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zbiórki na polanie w okolicy wiaty Margitka w Bażantarni. Na trasie można biec, iść lub jechać rowerem. Tempo dowolne, w grupie lub indywidualnie do wyboru. Udział bezpłatny.
      
       W ramach swojego pomysłu na „przebudzanie” Grzegorz Drozd umieścił obok Ratusza Staromiejskiego interaktywną rzeźbę (instalację). Forma ta uzbrojona jest w system rejestrujący zarówno dźwięk, jak i obraz, dzięki któremu po naciśnięciu przycisku: rekord, tak w dzień, jak i w nocy, można zarejestrować dowolną formę ekspresji. Instalacja udostępniona będzie dla mieszkańców Elbląga do końca listopada.
      
       Hafty, malarstwo, ceramikę oraz bogactwo prac wykonanych w różnorodnych technikach można będzie zobaczyć w Galerii Nobilis. We wtorek, 3 września o 18 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar” zapraszają na wernisaż wystawy prac, które powstały w trakcie pleneru artystycznego w Kadynach.
      
       Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia zaprasza 6 września do udziału w innowacyjnym projekcie multimedialnym „Muzyka Form Przestrzennych”. Koncert odbędzie się w Centrum Sztuki Galeria EL o godz. 19. Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy). Otwarta próba generalna o godz. 13. Bilety: 5 zł.
      
       W sobotę, 7 września w godz. 11-16 Biblioteka Elbląska im. C. Norwida przy ul. św. Ducha 3-5 zaprasza na kiermasz książki, połączony z akcją bookcrossingową. Książki za złotówkę. Wstęp wolny.
      
       W tym roku obchodzimy 220. rocznicę urodzin dramatopisarza. Akcja wspólnego czytania jego dzieł odbędzie się w sobotę, 7 września. Od godz. 11 przed Ratuszem Staromiejskim lektura Ślubów panieńskich, natomiast na Bulwarze Zygmunta Augusta czytanie Zemsty.
      
       W sobotni wieczór o godz. 19 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż indywidualnej wystawy Michała Brzezińskiego zatytułowanej „Living Dead”.
      
       Również w sobotę Starosta Elbląski zaprasza na Dożynki Powiatowe w Milejewie od godz. 14.
      
       Z kolei w niedzielę PTTK zachęca do udziału w 7. Wędrówce Szlakiem Kopernika z PTTK. Trasa wędrówki: Suchacz – Kadyny. Etap prowadzi przez Jary Łęcza i Lasy Kadyńskie. Długość trasy 9 km. Wyjazd z dworca PKS o godz. 8.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama