UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Trwa kolejna odsłona akcji Piątka dla każdego. Spotkania odbywaja się przez trzy pierwsze tygodnie września od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zbiórki na polanie w okolicy wiaty Margitka w Bażantarni. Na trasie można biec, iść lub jechać rowerem. Tempo dowolne, w grupie lub indywidualnie do wyboru.
      
       Do 12 września Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar” zapraszają na wystawę prac, które powstały w trakcie pleneru artystycznego w Kadynach - w Galerii Nobilis ogladąć można hafty, malarstwo, ceramikę oraz bogactwo prac wykonanych w różnorodnych technikach.
      
       W Centrum Sztuki Galeria EL trwa indywidualna wystawy Michała Brzezińskiego zatytułowana „Living Dead”. Zwiedzający będą mogli oglądać prace do 29 września.
      
       W środę (11 września) od godz. 18 CS Galeria El zaprasza wszystkich chętnych do udziału w niecodziennej kolacji podsumowującej Kompostex, realizowany w ramach projektu Przebudzenie - ????. Spotkanie w Parku Dolinka przy klombie zrewitalizowanym przez kolektyw Parque nō i mieszkańców Elbląga. Muzycznym gościem specjalnym będzie Jerzy Mazzoll.
       Wieczorem natomiast (godz. 20.15) wraz ze swoją grupą w klubie Mjazzga wystąpi Danny Bryant - fenomenalny gitarzysta i wokalista okrzyknięty "objawieniem angielskiego bluesa". Bilety: 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu.
      
       W czwartek (12 września) rozegrany zostanie na Orliku przy ZS nr 1 ul. Korczaka turniej koszykówki. Impreza odbędzie się w tylko i wyłącznie w kategorii OPEN. Drużyny powinny składać się z trzech zawodników i jednego zmiennika. Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 18.30 – 19, początek gier godz. 19.30. Udział w imprezie jest bezpłatny.
      
       W piątek (13 września) o godz. 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej uczniów klasy III Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
       Z kolei Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Centrum Sztuki Galeria EL zapraszają o godz. 20 na kolejny koncert, realizowany w ramach projektu New Electronic. Nowe brzmienia. Tym razem w Krużganku Galerii EL zagrają dwa z ciekawszych nazwisk młodej sceny muzycznej - Szymon Kaliski i Stefan Wesołowski. Wstęp 5 zł.
      
       W sobotę (14 września) od godz. 17 w ramach festiwalu muzyki reggae „Trzy Kolory, Jedna Miłość”, który odbędzie się  w Tawernie Tortuga przy Bulwarze Zygmunta Augusta zagrają zespoły SielSka, Kalamala Sound, Kwas i Dj Zel, Sakin Oil oraz ZKS Squad. Bilety do nabycia w kasie CSE „Światowid” do 13 września w cenie 20 zł oraz na miejscu w dniu imprezy w cenie 25 zł. Liczba miejsc ograniczona.
      
       W weekend (14-15 września) jesienna odsłona akcji „Elbląg za pół ceny”. Ceny na nocleg w wybranych hotelach, kulinarne specjały w restauracjach, kawiarniach i klubach zostaną obniżone o 50 proc.
      
       15 września (niedziela) od 14 do 18 w ramach ogólnoświatowego programu „ Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” w elbląskiej Bażantarni odbędzie się festyn z okazji XII Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama