UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Kolejny poniedziałek z żywą muzyką w klubie Mjazzga, to wyśmienita okazja by przekonać się jak muzyka jazzowa i rockowa przeplata się w Skandynawii. W ramach europejskiej trasy koncertowej w Mjazzdze 30 września o godz. 20.15 zagra Hedvig Mollestad Trio. Bilety 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu.
      
       Filia Nr 3 Biblioteki Elbląskiej zaprasza we wtorek, 1 października o godz. 17 na otwarcie wystawy pt. „Bajkowa rekwizytornia”. Na wystawie będzie można zobaczyć różne rekwizyty bajkowe, m.in. książeczki dotykowe, pacynki, przestrzenne papierowe formy, postaci bajkowe wykonane z miękkich i wydających dźwięki materiałów. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 16 października w godzinach otwarcia Filii: poniedziałek-piątek 10-18.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę „Radykalna Przestrzeń / Radykalna wyobraźnia”, na której będzie można obejrzeć szkice, wizualizacje i projekty Daniela Libeskinda. Wernisaż wystawy 3 października o godz. 18. W tym samym terminie odbędzie się tu również wernisaż wystawy "Architektura przymusu". Z kolei 4 października o godz. 17 odbędzie się panel dyskusyjny, do którego zaproszeni zostali m.in. autorzy wystawy. Prowadzenie: Jarosław Denisiuk.
       Centrum sztuki Galeria EL zaprasza też: 4 października na promocję książki "Formy przestrzenne jako centrum wszystkiego", która jest efektem multidyscyplinarnej konferencji zorganizowanej w ramach projektu "Przebudzenie przed końcem świata" w grudniu 2012 r. Natomiast 5 października o godz. 18 na spotkanie z Filipem Springerem, autorem m.in. książki „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”. Wstęp wolny.
      
       Fundacja Dlaczego Pomagam zaprasza 4 października (piątek) o godz. 18 do Ratusza Staromiejskiego na Wieczór autorski Anny Brzóski - elblążanki, autorki książki „Życiowa zwrotnica”, opowiadającej o jej osobistych doświadczeniach związanych z chorobą córki Marysi.
      
       Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza 5 i 6 października na „Weekend z Panem Totim”, w ramach którego odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców z autorką serii książek o Panu Totim oraz przedstawienie „Pan Toti i czarodziejski grzebień” w wykonaniu Teatru Promyk z Poznania. Wstęp na wejściówki.
      
       Szkoła Podstawowa nr 16 zaprasza wszystkie chętne rodziny do udziału w II Rodzinnym Marszu, który odbędzie się 6 października (niedziela). Zbiórka na polanie w Bażantarni o godz.11. O tej samej porze w Sali sportowej Zespołu Szkół Gospodarczych ul. Królewiecka 128 będzie rozegrany mecz o Mistrzostwo II ligi w tenisie stołowym. W inauguracyjnym meczu sezonu 2013/2014 zespołów EKS Mlexer Elbląg będzie podejmował drużynę Józefowia Józefów.
       Niedzielne popołudnie zapowiada się wesoło - o godz. 17 w sali widowiskowo-sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju. Czas trwania programu około dwie godziny. Cena biletu 65 zł.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama