UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Niestety na początek tygodnia, poza wystawami i wyprawami do kina, nie mamy dla Was szczególnych propozycji.
      
       W czwartek (7 listopada) o godz. 16 Rektor PWSZ w Elblągu zaprasza na uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość w sali nr 23 gmachu Uczelni przy ul. Czerniakowskiej 22.
       Z kolei Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej wraz z Elbląskim Forum Odtwórców Historycznych zapraszają o godz. 17 na spotkanie pt. „Na zachodzie bez zmian – Erich Maria Remarque – dlaczego lubimy czytać o wojnie, dlaczego lubimy pisać o wojnie?”. Wstęp wolny.
       Wieczorem natomiast będziemy świętować jubileusz 20-lecia istnienia Andrzej Jagodziński Trio. Trio wystąpi z Grażyną Auguścik. W programie koncertu znajdą się utwory z albumu „Muzyka Polska”. Sala kina Światowid, godz. 19. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy).
      
       W piątek (8 listopada) o godz. 18 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Pawłem Smoleńskim – polskim reporterem, publicystą i dziennikarzem, specjalizującym się w tematach związanych z Izraelem. Wstęp wolny.
      
       W sobotę (9 listopada) o godz. 17 w MGOK w Tolkmicku odbędzie się koncert Piosenki Wiatrem Pisane - Krajewski & Klenczon w wykonaniu Łukasza Geska z zespołem. Wstęp wolny.
       Natomiast w elbląskim Pubie Sąsiedzi zagra legenda polskiego punk-rocka Brudne Dzieci Sida aka Patyczak. Na scenie pojawi się również Trójmiejska Podeszfa oraz elbląski Silver Tape. Impreza rozpocznie się o godz. 19. Bilet 10 zł.
      
       W nocy z 9 na 10 listopada w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida odbędzie się „Noc opowieści” z Michałem Malinowskim. Będzie to o wyjątkowa noc pełna bajek, baśni i opowieści z różnych stron świata. Obowiązują zapisy.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama