UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Hu hu ha, hu hu ha, nasza zima zła...Nie taka zła, bo śniegu nie ma. Są za to święta Bożego Narodzenia, które nadchodzą dużymi krokami.
       Na koncert w świątecznym klimacie zaprasza Elbląska Orkiestra Kameralna. Będzie można posłuchać, ale i pośpiewać razem z Andrzejem Lampertem i Katarzyną Moś. Koncert odbędzie się już w najbliższy czwartek (19 grudnia) o godz. 19 w elbląskim Teatrze. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Ratusz Staromiejski, p. nr 29, IV piętro.
       Z kolei dzień później (20 grudnia) w elbląskiej Mjazzdze będzie można usłyszeć klimatyczne piosenki Fismolla.  Jego debiutancka płyta „At Glade” ukazała się w czerwcu 2013 i z miejsca została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez środowisko muzyczne, jak i słuchaczy, a samego Fismolla okrzyknięto najciekawszym niezależnym debiutem na polskiej scenie songwriterskiej. Bilety w cenie 25 (przedsprzedaż) i 30 (w dniu koncertu), start o godz. 20.15. Natomiast w niedzielę (22 grudnia) na scenie elbląskiego klubu pojawi się rodzima formacja - Mentalne Narzędzia. Uwaga! Osoby ubrane w widocznymi elementami ubioru z motywem czarno-białych pasów lub z pomalowanymi ustami na czerwono – mają wejście gratis. Ci, którzy nie zdecydują się na przebranie płacą 7 zł.
       Kręci Cię Paryż? Lubisz francuską kulturę? Posłuchaj jak opowiada o tym mieście Anna Gajewska- Garbarska, dlugoletni pilot wycieczek. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 grudnia o godz. 17 w Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej.
       Natomiast o historii Elbląga opowie Tomasz Gliniecki, który wydał swoją drugą książkę „Elbląskie okruchy XX wieku”. Książka Tomka zawiera dziewięć opowieści, nie tyle „okruchów” najnowszej, XX-wiecznej historii Elbląga, co raczej kamieni dziejów naszego miasta. Jego kolejna opowieść to owoc wielu lat pracy dziennikarskiej i konsekwentnie rozwijanych pasji historycznych. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 17 grudnia, o godz. 17 w elbląskim Muzeum.
       Jeśli interesuje Cię polityka, mechanizmy unijne i czym jest parlament europejski przyjdź w piątek, 20 grudnia, do Ratusza Staromiejskiego na godz. 14 na konferencję w ramach projektu Europe of all citizens. Głos zabiorą m. in. dr Krzysztof Sidorkiewicz, pracownik naukowy PWSZ w Elblągu oraz Jakub Radzewicz, przewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Na zakończenie konferencji, tj. o godzinie 17 rozpocznie się wernisaż pt. „30 Małych – Wielkich Bohaterów Demokracji” ukazujący ludzi, których wpływ na kształtowanie demokracji w ich środowisku lokalnym jest olbrzymi.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama