UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.  Tym razem polecamy szczególnie wernisaż wystawy Fotka Miesiąca 2013.

Dziś (poniedziałek, 13 stycznia) o godz. 18 odbędzie się kolejny seans Poniedziałkowego Uniwersytetu Filmowego. Jego bohaterem będzie Ferdynand Schichau i jego przedsiębiorstwo, a pretekstem do tego przypadająca 30 stycznia 200. rocznica urodzin przedsiębiorcy.
      
       Przez cztery kolejne popołudnia (13-16 stycznia) elbląska szkoła muzyczna zaprasza na cykl ciekawych koncertów, których wykonawcami będą młodzi adepci muzyki grający na instrumentach dętych i perkusji. Na estradzie zaprezentuje się młodzież szkoły muzycznej II stopnia, czyli szkoły średniej. W poniedziałek, wtorek i czwartek koncerty rozpoczynają się o godzinie 16.30 zaś w środę o godzinie 17. Wstęp wolny.
      
       Rektor PWSZ w Elblągu oraz Zespół ds. Uczelni Otwartej i Akademii Seniora przy PWSZ serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na wykłady otwarte, które będą miały miejsce w Auli Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek (14 stycznia) o godz. 15.30.
       Również we wtorek Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza o godz. 17 rodziców z dziećmi w wieku 4-6 lat na kontynuację zajęć poświęconych terapii ręki z pedagog Agnieszką Gzellą w ramach bibliotecznego cyklu „Wyspa malucha”. Wstęp wolny.
       Natomiast Komisja Fotografii Krajoznawczej przy Zarządzie Oddziału PTTK „Ziemi Elbląskiej” w Elblągu zaprasza o tej samej porze na „Wtorkowe rozmowy o fotografii i fotografowaniu”.
       Z kolei o godz. 18 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędzie się wernisaż wystawy Fotka Miesiąca 2013. Wstęp wolny. Wydawca portEl.pl zaprasza na tort i lampkę wina! Przyjdźcie koniecznie.
      
       Elbląska Izba Gospodarcza oraz Naczelnik Urzędu Skarbowego w Elblągu zapraszają w środę (15 stycznia) w godz. 9 - 11 na bezpłatne szkolenie dotyczące elektronicznego składania deklaracji podatkowych i ich korekt za pośrednictwem strony www.e-deklaracje.gov.pl. oraz w zakresie obowiązków rejestracyjnych przedsiębiorców wobec Urzędu Skarbowego.
      
       W czwartek, 16 stycznia Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego o godz. 16 organizuje pierwsze w tym roku warsztaty tworzenia kartek okolicznościowych metodą quillingu. Wstęp wolny.
       O tej samej porze w Galerii Bonitas Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbędzie się wernisaż malarstwa Zbigniewa Śmiechowskiego
       Natomiast o godz. 17 Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań”. Na wyprawę po Izraelu zabiorą nas podróżnicy: Agnieszka Czuczeło i Tomasz Wyrwas. Wstęp wolny.
      
       W piątek (17 stycznia) o godz. 17 zapraszamy do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na spotkanie z Agnieszką Pietrzyk, promujące jej najnowszą książkę pt. „Urlop nad morzem” – kryminał z akcją umiejscowioną na Mierzei Wiślanej. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 19 w Teatrze im. A. Sewruka, w jednym z najbardziej znanych przebojów operetkowych pt. „Księżniczka Czardasza” wystąpią z Elbląska Orkiestrą Kameralną cenieni w całej Polsce artyści, współpracujący ze śląską sceną operetkową. Bilety już wyprzedane.
       Natomiast do klubu Mjazzga  zawita rockowa Kobranocka. Koncert o godz. 20.15.
      
       W sobotę (18 stycznia) Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Galeria EL oraz Klub Środowisk Twórczych zapraszają na kolejną odsłonę elektronicznej uczty. W Krużganku 2. edycja Galerii Muzyki Elektronicznej. Wstęp 5 zł. Start o godz. 21.
      
       W niedzielę (19 stycznia) o godz. 16 w Katedrze św. Mikołaja zaprezentują się na uroczystym koncercie zwycięzcy I Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez SP nr 21.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama