UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

25 lat temu odbyły się obrady Okrągłego Stołu, niektórzy badacze wciąż szukają odpowiedzi na wiele pytań. Jednym z nich jest Marek Jan Chodakiewicz, historyk na stałe mieszkający w USA. We wtorek, 29 lipca pojawi się w Elblągu i o godz. 18 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Bożego Ciała 10 w Elblągu razem ze słuchaczami spróbuje znaleźć odpowiedź na kilka pytań.
       A wieczorem Klub Krypta zaprasza do swoich chłodnych podziemi na kawałek dobrego jazzu, czyli 16. jam session, które odbędzie się we wtorek, 29 lipca. Początek o godz. 20.
       W czwartek, 31 lipca, odbędzie się już drugi Sylwester w środku lata. W programie szampańska zabawa na plaży przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Start o godz. 19.
       W sobotę i niedzielę warto wybrać się do Karczowisk. To właśnie tam odbędą się targi pszczelarskie i kiermasz żywności tradycyjnej. Oprócz miodu będzie można zobaczyć tam skansen pszczelarski, będą pokazy bartnictwa, miodosytnictwa czy produkcji świec.
       Natomiast w niedzielę, 3 sierpnia, odbędzie się kolejny koncert w Bażantarni w ramach Letniego Salonu Muzycznego. Tym razem na scenie muszli koncertowej pojawi się Łukasz Długosz. Początek tradycyjnie o godz. 17.
       Natomiast wielbiciele muzyki organowej mogą wybrać się do Fromborka, na kolejny koncert. Tym razem w katedrze zabrzmią głosy niemieckiego  Młodzieżowego Chóru z Katedralnej Szkoły Śpiewu z Brunszwiku.
       Dzieci, którym nudzi się w domu mogą codziennie skorzystać z bezpłatnych zajęć w Bramie Targowej, które odbywają się codziennie, od godz. 11 do 15. W programie m.in. kolorowanki czy gry planszowe i zręcznościowe.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama