UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wakacje były bezpieczne

Elbląscy policjanci podsumowali akcję "Bezpieczne wakacje".

Elbląscy policjanci podczas wakacji zorganizowali 34 spotkania z dziećmi wypoczywającymi na koloniach lub półkoloniach w naszym mieście. Mówili o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, jak być bezpiecznym na drodze, jak zachować się, gdy zaatakuje agresywny pies.
     - Ponadto w czasie wakacji policjanci systematycznie kontrolowali okolice punktów sprzedaży i podawania alkoholu - mówi Alina Zając, rzeczniczka prasowa policji w Elblągu. - Sprawdzali, czy alkohol nie jest podawany osobom, które nie ukończyły 18 lat. Pouczali także sprzedawców o konsekwencjach wynikających z naruszenia ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. Łącznie policjanci przeprowadzili 524 kontrole.
     Funkcjonariusze patrolowali również place zabaw, boiska szkolne, parki, klatki schodowe i inne miejsca, gdzie zazwyczaj spotyka się młodzież.
     - Sprawdzali, czy młodzież nie pije tam alkoholu lub czy nie zażywa narkotyków - wyjaśnia Alina Zając. - Wynikiem było zatrzymanie 25 nieletnich, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Sześciu z nich trafiło do pogotowia socjalnego.
     Podczas wakacji policjanci otrzymali zgłoszenia o 22 ucieczkach nieletnich. W siedmiu przypadkach były to ucieczki z domu, w 12 - z placówek opiekuńczo-wychowawczych, a w trzech - z zakładów poprawczych.
     Aby dzieci i młodzież bezpiecznie dojechała na kolonie, policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego kontrolowali autokary. Sprawdzali ich stan techniczny oraz trzeźwość kierowców.
     - Policjanci sprawdzili 25 autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. W żadnym nie znaleźli nieprawidłowości. - dodaje rzeczniczka.
     Policjanci są zadowoleni z przebiegu tegorocznych wakacji. Były one bezpieczne - żadne dziecko nie utonęło ani nie zginęło w wypadku drogowym.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama