UWAGA!

Wakacje czas zacząć!

 
Elbląg, Uczniowie Gimnazjum nr 6 właśnie zakończyli rok szkolny
Uczniowie Gimnazjum nr 6 właśnie zakończyli rok szkolny (fot. Michał Skroboszewski)

Plecaki, zeszyty, książki i piórniki poszły w kąt, zaczął się czas zabawy i beztroski - ponad 14 tys. elbląskich uczniów właśnie rozpoczęło wakacje. Nie obyło się bez kwiatów, podziękowań i nagród, a także pożegnań. Zobacz zdjęcia z zakończenia roku w Gimnazjum nr 6.

- Życzę wam wakacji udanych, spokojnych i słonecznych. Niektórzy z was kończą naukę w tej szkole, a zaczynają w innej. Mam nadzieję, że będziecie dobrze wspominać ten okres, wszystko przed wami. A tym, którzy tu zostają życzę, aby przyszły rok był jeszcze lepszy niż ten, który minął – mówił Jacek Boruszka, wiceprezydent miasta, podczas zakończenia roku w Gimnazjum nr 6.
       Ostatni dzwonek zabrzmiał zarówno dla 198 uczniów tej placówki, jak i dla tych 52, którzy od września zaczną naukę w liceach, technikach, szkołach zawodowych. To również ostatni dzień dla Jolanty Leśniewskiej, która przez kilkanaście lat pełniła funkcję dyrektora tej szkoły.
       - Od września podejmę nowe obowiązki, będę pracowała w Zespole Szkół Ogólnokształcących jako doradca zawodowy. Jestem z tej zmiany zadowolona, przychodzi taka chwila w życiu, że człowiek chce coś zmienić i u mnie taki moment nastąpił – mówiła była dyrektor Gimnazjum nr 6.- Największym sukcesem jest to, że uczniowie którzy wychodzą z tej szkoły świetnie sobie radzą na dalszych etapach kształcenia, wielu skończyło studia, a zawsze wracają do szkoły. Nie zapominają o niej.
       Uczniowie mają już wolne, a co z nauczycielami?
       - Rok szkolny tak naprawdę kończy się 31 sierpnia. Teraz zakończyły się zajęcia dydaktyczne, uczniowie otrzymali świadectwa, a nauczyciele przystępują do sprawozdań, podliczeń. Mamy egzaminy zawodowe, jeszcze nie ma wyników, podobnie jest z maturami. Trzeba to wszystko opracować, pod kierunkiem dyrektorów – tłumaczył Edward Pietrulewicz, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki. - Większość rad pedagogicznych już w następnym tygodniu będzie nad tym pracować i w sierpniu zaczną nowy rok szkolny, a część przekłada to na sierpień i wtedy robi podsumowania.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama