UWAGA!

Wakacyjne festyny

W każdą niedzielę wakacji na Pl. Kazimierza Jagiellończyka odbywają się festyny z udziałem gwiazd polskiej sceny kabaretowej i muzycznej. Dla elblążan śpiewał już m.in. Krzysztof K.A.S.A. Kasowski oraz zespół "Ich Troje". Sierpniowe weekendy to muzyka disco polo i kabaret.

Przez dwa wakacyjne miesiące o godz. 18.00 na Pl. Kazimierza Jagiellończyka odbywać się będą imprezy plenerowe organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu i Grupę Żywiec.
     W lipcu odbyły się już festyny pod hasłem "Wakacje... wakacje" i "Biesiada bez granic". Przed nami jeszcze impreza pn. "Muzyka świata".
     - Cykl sierpniowy rozpocznie natomiast "Wieczór kabaretowy" z kabaretem PAKA w roli głównej - zapowiada Karolina Lichacz, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu.
     Organizatorzy zaplanowali również imprezy o innych charakterach: "Złote przeboje" i "Wieczór z disco polo".
     Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz różnorodnych konkursów gier i zabaw sportowo - rekreacyjnych dla całej rodziny na scenie na Pl. Kazimierza Jagiellończyka co tydzień występować będą znane gwiazdy. Wakacyjne festyny to m.in. elbląska edycja "Szansy na sukces" oraz biesiada, program estradowy dla dzieci pt. "Król lasu", turniej małżeństw oraz policyjny festyn rekreacyjny. Policja planuje przeprowadzić pokazy grup specjalnych, zawody jazdy sprawnościowej samochodem, rowerem oraz hulajnogą, pokazy sprzętu policyjnego, akcję znakowania rowerów oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego dzielnicowego.
     - Dla miłośników disco polo przygotowaliśmy występy grup PARTITA i BOYS - dodaje Karolina Lichacz. - Będą także rytmy irlandzkie w wykonaniu zespołu Cotton Cat, i rosyjskie; zaprosiliśmy zespół wokalno - taneczny z Rosji, laureata Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Kaliningradzie. Podczas każdego festynu zaprezentuje się gwiazdka elbląskiej sceny muzycznej - zespół HOCUS.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama