UWAGA!

Wakacyjne spotkania z historią w Bramie Targowej

 
Elbląg, W Bramie Targowej odbywają się wakacyjne zajęcia dla młodszych i starszych elblążan
W Bramie Targowej odbywają się wakacyjne zajęcia dla młodszych i starszych elblążan (fot. WS)

Od 1 lipca do końca wakacji w Bramie Targowej będzie mieściło się centrum edukacji historycznej dla najmłodszych mieszkańców Elbląga i turystów odwiedzających nasze miasto. Podczas zajęć „Brama do przeszłości” elbląscy muzealnicy przybliżać będą czasy krzyżackie, opowiedzą historię Piekarczyka – legendarnego obrońcy Elbląga, pokażą dawne gry i zabawy.

Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku w godz. 10-13, edukatorzy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu przy współpracy Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego zaproszą do wspólnej zabawy w dawne gry i zabawy ruchowe, historyczne i współczesne gry planszowe i zręcznościowe, zabawy plastyczne z przeszłością w tle. Nie zabraknie również mini-wystawy zdjęć przedwojennego Elbląga i wielu innych niespodzianek.
       Dla całych rodzin codziennie o godz. 12.30 odbywać się będzie zwiedzanie Bramy Targowej z przewodnikiem, połączone z opowieścią legendy o Piekarczyku. W każdy poniedziałek o 12.30 prezentowane będą „Opowieści z przeszłości” – cykl interesujących spotkań popularyzujących historię.
       Udział w zajęciach „Brama do przeszłości” jest bezpłatny.
      
Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Poniedziałkowy cykl spotkań (wykładów) rozpoczyna się o godz. 10:30.Poniżej prezentuje listę tematów spotkań: Lista tematów na spotkania poniedziałkowe: 1 lipca: "Wojenna propaganda w filmie animowanym", Piotr Adamczyk 8 lipca: "Tradycja w świetle wycinanek", Agata Kosacz 15 lipca: "Myć się czy nie myć. O higienie na przestrzeni dziejów słów kilka", Piotr Adamczyk 22 lipca: "Elbląg w grudniu 1970 roku", Tomasz Gliniecki 29 lipca: "Imperium stoczniowe Ferdynanda Schichaua", Tomasz Gliniecki 5 sierpnia: "Powstanie warszawskie w muzyce i elbląskich wspomnieniach", Tomasz Gliniecki 12 sierpnia: "Tradycje pieśni legionowej", Tomasz Gliniecki 19 sierpnia: "Franza Komnicka samochody z Elbląga", Tomasz Gliniecki 26 sierpnia: "Elbląskie ślady z września 1939 roku", Tomasz Gliniecki
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    PiotrAdamczyk(2013-07-03)
  • Szczególnie polecam wykład o higienie zaprezentowany przez Pana Piotra Adamczyka ! Naprawdę warto.
Reklama