UWAGA!

Walczą z piratami drogowymi

Elbląg, Policjanci konsekwentnie i cierpliwie walczą z piratami drogowymi
Policjanci konsekwentnie i cierpliwie walczą z piratami drogowymi (fot. KMP w Elblągu)

Wczoraj (28 lutego) policjanci elbląskiej komendy oraz pogranicznicy po raz kolejny prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu. Działania te mają na celu eliminowanie przestępstw i wykroczeń drogowych.

Policjanci z prewencji skontrolowali i wylegitymowali 125 osób. W wyniku prowadzonych działań ujawnili 50 wykroczeń drogowych, za które nałożyli 31 mandatów karnych na kwotę 2 350 złotych. Ponadto pouczyli 18 osób. Zatrzymali także jeden dowód rejestracyjny pojazdu.
     Funkcjonariusze z drogówki skontrolowali 68 pojazdów, w tym 53 ciężarowe. Zanotowano jedno naruszenie w tachografie, 8 naruszeń związanych ze stanem technicznym pojazdu. Jeden pojazd nie został dopuszczony do ruchu.
     W efekcie prowadzonych działań policjanci nałożyli 19 mandatów karnych, pouczyli 3 osoby, sporządzili jedną decyzję administracyjną, jak również zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych. Fotoradar ustawiony na drogach K-7 i W 504 wykonał 136 zdjęć.
     Policja zapowiada konsekwentną walkę z piratami drogowymi, a zdecydowanymi represjami dotknięci będą kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość. Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa, jak również nie ostatnia, bowiem walka z przestępczością wymaga od Policji konsekwencji, cierpliwości i wysiłku.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Może i walczą z piratami, ale jak sie spieszą do Mandaryna tooo ulala, i czerwone i piesi i zakazy zatrzymywania nie obowiązują. . NIECH ZACZNA OD SIEBIE
 • Proponuję totalną walkę z policją która próbuje stać ponad prawem. Każde wykroczenie takiego delikwenta zamieścić w necie, prasie. Nagrać na kamerę lub zrobić zdjęcie i opublikować wraz z przesłaniem do komendy oficjalnego pisma na które musi odpowiedzieć komendant.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2008-02-29)
 • Dokładnie. Zgadzam. Natomiast właśnie wczoraj na al. Tysiąclecia byłam świadkiem jak policja przejechała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle powodujac tym, iż inny pojazd musiał hamować żeby półgłówków przepuścić. Policjantom proponuje zapoznać się z kodeksem drogowym- chyba że to byli daltoniści. ..
 • Policja niech będzie ale niech robi to co do niej należy niech KOMEDANT sięprzyjży swoim podwładnym
 • Podpisuję się oboma rękami pod walką z nieuczciwymi policjantami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzbanek do oleju(2008-02-29)
 • Tak panie komendancie niech pan patrzy na ręce swoim podwładnym bo albo pan jest ślepy albo nie chce pan widzieć. A my elblążanie nie chcemy takiego komendanta. Także proszę wyciągać surowe konsekwencje wobec takich popaprańców. Policjant powinien świecić przykładem, a nie wywoływać pogarde i odraze wśród społeczeństwa. Monitoring służy równierz do takich celów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca2(2008-02-29)
 • Czy panowie policjanci zauwazyli gromadzące się przy przystani w weekendowe wieczory gromadki dresów? Klną, warczą silnikami i umawiają sie na miejskie wyścigi. Czy panowie raczycie się tym zainteresować czy czekacie na kolejny wypadek?
 • wlaśnie trzeba zajac sie wpierw policja. niedosc ze po miescie sami jezdza 80-100 km/h, to i przejezdzaja na późnym zółtym a nawet na czerwonym. a icg fotoradary to juz nie łapią czy co????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2008-02-29)
 • A co się dzieje z niedawno zawieszonymi policjantami????? Cisza jak po śmierci organisty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Churchil(2008-02-29)
 • Ludzie, skupcie się na swojej pracy. Normalny artykuł a wy się czepiacie tego co nie trzeba. Kierowców łamiących prawo należy karać i każdy z was to przyzna. A jak już policja się za to bierze to wy znowu znajdujecie problem i się go czepiacie. Chciałabym zobaczyć waszą efektywność pracy. A to że policja przejedzie czasem na czerwonym świetle- pewnie spieszyli się na interwencję. Bo jak pojawią się za późno to się znów ktoś przyczepi że policja taka powolna. I znowu pretekst. A może by tak przestać być społeczeństwem które na wszystko narzeka?
 • Chrzanisz jak potłuczony. Nikt nie będzie miał pretensji do policji jak będzie wykonywała swoje obowiązki uczciwie i rzetelnie. Na interwencję może jechać łamiąc przepisy ale tylko na sygnale w uzasadnionych przypadkach, a nie do Mc Donalda na herbatę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzbanek do oleju(2008-02-29)
 • "A może by tak przestać być społeczeństwem które na wszystko narzeka" Do kogo te słowa?? Pewnie jesteś sam policjantem który parę dni temu wysyłał widelce do komendy. Policja też narzeka czy nie narzeka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Churchil(2008-02-29)
Reklama