UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walka o kasę

Elbląg, Walka o kasę

Wtorkowa próba odwołania rektora Elbląskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, Zdzisława Dubielli skończyła się szarpaniną z ochroniarzami.

Władze Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej z Koszalina odwołały rektora EWSH, do czego jako organ założycielski miały prawo. Jednak jak twierdzą władze elbląskiej uczelni powodem była nielojalność Z. Dubielli w spłacaniu długów uczelni z Koszalina, które wynoszą 10 milionów zł. Jak twierdzi Dubiella długi te miały być spłacone m.in. z pieniędzy EWSH na co nie chciał się zgodzić. We wtorek, kiedy 12-osobowa grupa przedstawicieli BWSH przyjechała do Elbląga, aby przejąć stanowiska w uczelni, zostali poproszeni o opuszczenie budynku. Ponieważ nie chcieli tego uczynić została wezwana ochrona i doszło do szarpaniny. Z. Dubiella nie przyjął do wiadomości decyzji o swoim odwołaniu, gdyż w toku jest procedura zmiany organu założycielskiego uczelni. Pierwszy wniosek złożony do Ministerstwa Edukacji Narodowej został odrzucony, co było powodem zaskarżenia decyzji MENu do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Z Dubiella powiedział, że nie opuści stanowiska do czasu zakończenia wszystkich procedur prawnych związanych ze zmianą organu założycielskiego. Należy dodać, że Zdzisław Dubiella jest radnym miasta Elbląga. W myśl przepisów odwołanie radnego z zajmowanego stanowiska służbowego może się odbyć tylko po zasięgnięciu opinii rady, czego w tym przypadku nie zrobiono.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama