UWAGA!

Warmia i Mazury mają swój Zespół Parlamentarny

 Elbląg, Warmia i Mazury mają swój Zespół Parlamentarny
fot. WS (arch. portEl.pl)

Regionalni politycy reprezentujący wszystkie partie stworzyli Warmińsko-Mazurski Zespół Parlamentarny. Grupie 19 parlamentarzystów przewodniczyć będzie poseł PO Jacek Protas.

- Podstawowym zadaniem parlamentarzystów jest tworzenie dobrego prawa, ale każdemu posłowi i senatorowi zależy szczególnie na rozwoju swojego regionu, swojej „małej Ojczyzny” – mówi Jacek Protas. – Potrzebujemy w Warszawie jednej mocnej reprezentacji i silnego głosu ponad podziałami politycznymi. Ze względu na specyfikę naszego regionu m.in. związaną z przygranicznym położeniem i nadal koniecznością nadrabiania infrastrukturalnych i ekonomicznych zaległości wobec bogatszych części Polski, musimy wspólnie twardo zabiegać o interesy naszego województwa.
       Do prezydium Zespołu należą Andrzej Kobylarz (Kukiz15), Mirosław Pampuch (Nowoczesna), Urszula Pasławska Urszula (PSL), Anna Wasilewska (PO).
       Pełny skład zespołu pod linkiem.
       Oprócz parlamentarzystów z regionu do zespołu należą również posłowie z regionów sąsiadujących z Warmią i Mazurami - Tomasz Lenz i Antoni Mężydło z województwa kujawsko-pomorskiego oraz Bożena Kamińska z województwa podlaskiego. Jedynym senatorem w zespole jest Jerzy Wcisła, senator z okręgu elbląskiego.
      
Piotr Pasternak, dyrektor Biura Poselskiego Jacka Protasa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a co ze sprawą EPEC-u? Stwierdzono NIEPRAWIDŁOWOŚCI przez CBA, modernizację PRZEINWESTOWANO, ponieważ można było zastosować dużo tańsze materiały, wyeliminowano KONKURENCJĘ trzeba będzie zwrócić DOFINANSOWANIE, kiedy zostanie odwołany zarząd tej spółki? Pani Gelert i Pan Wcisła są w temacie
 • Czy ktoś załatwił pieniądze na ratowanie Żuław ? Co robi WZIR elbląski, czy ktoś ich rozlicza z pracy na rzecz regionu?
 • A jak byłeś przy korycie to Elbląg miałeś głęboko w du. .. Nie pokazujcie mi nawet na oczy tego prostaka - jesteś pan skończony jak to całe peło !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  eeelllbbbllląąąggg(2016-03-22)
 • Dosyć -przed świetami nie pokazujcie tego człowieka. Nie psujcie nam Elblązanom świąt.
 • warmia i mazury to nie ojczyzna Elblążan.
 • ten Pan Protas wygląda jak wiecznie przestraszony, albo jest strachliwy albo ma wyrzuty sumienia! Bu ha ha ha!
 • jedyny kompetentny i wiedzący co i dlaczego mówi, polityk którego znam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  zarano(2016-03-22)
 • a moim zdaniem ten cały KOD (zlepek PO, SLD, petru itd. ) niby broni DEMOKRACJI, a nas zwyczajnie OSZUKUJE, ponieważ jak by nie było tej DEMOKRACJI to dawno by oglądali ŚWIAT przez KRATKI! jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o KASĘ!
 • I pomyśleć: przecież mamy już dwa urzędy w temacie. Mało?
 • Aha. A z jakim budżetem?
 • leonardo di caprio warmii i mazur po wspaniałych osiągnięciach z lotniskiem w szymanach i term zimnych potrzebowac bedzie kasy na budowę metra w olsztynie {bo tu musi się przypodobać} i na operacje przeszczepu włosów, bo na tej pustej bani juz rosnąć nie chcą on i wcisła to grabarze elbląga, on tak kocha elbląg ojojojojojojo tylko werbalnie by sie przypodobac, wsza co żyje dzieki żywicielowi-polakom, a po prawdzie typowy oportunista- karierowicz Oooo, oooo, oooo oooo Myślisz może, że więcej coś znaczysz Bo masz rozum, dwie ręce i chęć Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy Zaliczona matura na pięć Są tacy - to nie żart, dla których jesteś wart Mniej niż zero Mniej niż zero Mniej niż zero Mniej niż zero Oooo oooo oooo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  bugi54(2016-03-23)
Reklama