UWAGA!

Warsztaty reagowania kryzysowego w 16 PDZ

 
Elbląg, Warsztaty reagowania kryzysowego w 16 PDZ
fot. st. chor. Sławomir Tessar

14 października o godz. 9 rozpoczęła się „Pasłęka – 14”. Pod tym kryptonimem kryją się warsztaty reagowania kryzysowego, które przeprowadzono w Dowództwie 16 PDZ. Tematem warsztatów było „Współdziałanie Grupy Operacyjnej 16 Dywizji z elementami układu pozamilitarnego w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej”.

Udział w warsztatach wzięła obsada Grupy Operacyjnej (GO) 16 DZ, przedstawiciele Powiatowego i Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Elblągu a także przedstawiciele elbląskiej Komendy Miejskiej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Główne cele, jakie założyli sobie organizatorzy, to doskonalenie obsady GO 16 PDZ w zakresie realizacji procesu planowania wydzielenia sił i środków w czasie zagrożenia powodziowego, zgrywanie współdziałania Dowództwa Dywizji z elementami układu pozamilitarnego w ramach systemu zarządzania kryzysowego oraz sprawdzenie obsady GO podczas praktycznej realizacji odprawy przekazania zmiany.
       Główna część warsztatów, to wykłady dotyczące podstaw prawnych użycia pododdziałów i oddziałów SZ RP w sytuacjach kryzysowych, rola i zadania oraz siły i środki 16 PDZ, widzialne do działania w sytuacjach kryzysowych.
       Nasi goście zaprezentowali m. in. strukturę organizacyjną Powiatowego jak i Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, katalog zagrożeń powiatu i miasta Elbląg, sposób kierowania akcją kryzysową i sposób współdziałania z wydzielonymi siłami i środkami 16 PDZ. Przedstawiciele elbląskiej Policji i Straży Pożarnej przedstawili zadania oraz siły i środki, wydzielane przez poszczególne służby w zakresie reagowania kryzysowego.
       W drugiej części warsztatów odbyła się praktyczna odprawa – przekazanie zmiany Grupy Operacyjnej Dowództwa 16 PDZ. Dzisiejsze spotkanie zakończyło posumowanie, wnioski, oceny i zalecenia do realizacji w czasie kolejnych szkoleń, warsztatów, sympozjów i konferencji ale przede wszystkim do praktycznego działania wszystkich służb w sytuacji kryzysowej na terenie naszego miasta i powiatu.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama