UWAGA!

Warsztaty z mistrzem bonsai

Elbląg, Jarek Lenarczyk wciąż  pogłębia swoją wiedzę o japońskiej sztuce pielęgnacji i formowania bonsai
Jarek Lenarczyk wciąż pogłębia swoją wiedzę o japońskiej sztuce pielęgnacji i formowania bonsai

Miłośnicy miniaturowych drzewek już pewnie zacierają z zadowolenia ręce. 23 sierpnia do Elbląga przyjedzie najzdolniejszy polski bonsaista Jarek Lenarczyk. Poprowadzi on zajęcia w Szkółce Drzew i Krzewów Daglezja w Nowakowie.

Jarek Lenarczyk, który na stałe mieszka w Niemczech, przyjedzie do naszego miasta na zaproszenie Elbląskiego Klubu Bonsai.
     - Dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom jest on jednym z najbardziej cenionych bonsaistów w Europie – mówi Anna Brzeska z Klubu Bonsai. – Warsztaty prowadzi w różnych państwach starego kontynentu. Pierwsze, jakie poprowadzi w Polsce dla miłośników miniaturowych drzewek, odbędą się w Elblągu 23 sierpnia w Szkółce Drzew i Krzewów Daglezja.
     
     Jarek Lenarczyk ur. 14. 07. 1964 w Polsce. Od ponad 10 lat pasjonat, miłośnik i twórca japońskiej sztuki bonsai. Każdego dnia odkrywał coraz więcej możliwości połączenia swoich zainteresowań i hobby z codzienną zawodową pracą.
     Dziś profesjonalnie zajmuje się tym, co zawsze kochał, doskonali swoje umiejętności i rozwija swoje talenty odkrywając wciąż nowe możliwości rozwoju w sztuce formowania drzew.
     W roku 2000 otrzymał stypendium i zaproszenie do nauki w Studio Botanico, szkoły założonej i kierowanej przez Salvatore Liporace w Mediolanie. Od wielu lat współpracuje zawodowo z Bonsaischule Enger w Niemczech, prowadząc warsztaty, pokazy formowania i opiekując się drzewami bonsai, gromadził coraz większe doświadczenie i zdobywał nieustannie potrzebną wiedzę.
     Od niedawna rozpoczął swoją edukację na poziomie najwyższym z możliwych, w szkole Taisho en prowadzonej przez Nobuishiego Urushibatę w Shizuoce (Japonia).
     Chętnie prowadzi warsztaty, seminaria, kursy oraz pokazy formowania bonsai, przekazując swoje dotychczasowe doświadczenie i dzieląc się zdobytą wiedzą z innymi. Zgodnie ze swoją życiową maksymą „uczyć się i ciągle ćwiczyć" wciąż rozwija i pogłębia swoje zainteresowanie oraz wiedzę o japońskiej sztuce pielęgnacji i formowania bonsai.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama