UWAGA!

Warto być uczniem Liceum Sztuk Plastycznych

 Warto być uczniem Liceum Sztuk Plastycznych

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym wspiera holistyczny rozwój ucznia, obejmujący wiele dyscyplin. Młodzież realizuje przedmioty ogólnokształcące na poziomie podstawy programowej liceum ogólnokształcącego i rozwija zdolności twórcze na przedmiotach takich, jak: rysunek i malarstwo, podstawy projektowania, rzeźba, fotografia i film, projektowanie graficzne, multimedialne, techniki druku artystycznego, intermedia. Zobacz zdjęcia.

Nauczyciele stale podejmują działania mające na celu: rozwój wewnętrznej motywacji ucznia, budzenie świadomości własnych mocnych stron i talentów, ciekawość świata i umiejętność krytycznego myślenia oraz analizy i wyciągania wniosków. We współczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie cechy te są równie istotne co wiedza ogólna czy umiejętności warsztatowe, pomagając w osiągnięciu sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

Podczas 5 – letniej nauki młodzież ma okazję uczestniczyć m. in. w: licznych wystawach, wyjazdach, plenerach artystycznych, projektach (m. in. Erasmus +), stażach zawodowych, warsztatach, zajęciach interdyscyplinarnych i dodatkowych, spotkaniach z artystami oraz absolwentami, którzy opowiadają o kulisach kształcenia na uczelniach artystycznych czy wyzwaniach, które podejmują w pracy zawodowej. Prezentuje własne dokonania i osiągnięcia na wystawach indywidualnych.

Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu wspomagać rozwój osobisty młodzieży, uwzględniać indywidualne zainteresowania i pasje, ale również stale wskazywać możliwości i szanse, które daje ukończenie szkoły.

Jakość pracy wydatnie podnosi kameralny charakter placówki, gdzie żaden uczeń nie jest anonimowy, a traktowany indywidualnie oraz dostęp do nowoczesnych i profesjonalnie wyposażonych pracowni, które stanowią efekt rozbudowy szkoły w 2019 r.

Czym powinien charakteryzować się kandydat do Liceum Sztuk Plastycznych?

Warto, aby przejawiał zdolności artystyczne i wrażliwość estetyczną oraz zainteresowania kulturą i ciekawość świata.

Już od lutego odbywają się warsztaty dla uczniów zainteresowanych kształceniem w naszej szkole. W dniu 23 marca 2020r., w godz. 15.00-17.00, odbywać się także będą bezpłatne konsultacje, podczas których kandydaci mogą przynieść swoje prace np.: rysunkowe, malarskie, fotograficzne, omówić je z nauczycielem, uzyskać wskazówki do dalszej pracy oraz porozmawiać o warunkach nauki w szkole i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące kształcenia artystycznego.

 

Serdecznie zapraszamy również na Drzwi Otwarte w dniach:

4 kwietnia 2020r. (sobota) w godz. od 9:00 do 13:00,

15 maja 2020r. (piątek) w godz. 15:00 do 18.00.

 

Więcej informacji na stronie szkoły http://liceumplastyczne.elblag.com.pl/

 

---- artykuł sponsorowany ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie