UWAGA!

Warto się starać

Więcej pacjentów, nieco korzystniejszy kontrakt z funduszem zdrowia i motywacja do kolejnych zmian to wymierne korzyści z nagród, jakie otrzymujemy - mówią: dyrekcja i lekarze z elbląskiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Szpital zwyciężył w opublikowanym przez tygodnik "Newsweek" rankingu klinik w Polsce. Dyrektor do spraw lecznictwa dr Tadeusz Naguszewski, podkreśla, że wyróżnienia i wysokie miejsca w rankingach to nie tylko znakomita promocja dla szpitala, ale także dla całego miasta.
     - Ma to również swoją wartość, kiedy staramy się o pieniądze - wyznaje dyrektor. - W ubiegłym roku dostaliśmy m.in. milion złotych na pracownię gastroenterologiczną oraz ponad 4 miliony na modernizację zakładu radiologii. Nieco więcej pieniędzy otrzymaliśmy też od Narodowego Funduszu Zdrowia.
     - Nagrody cieszą, ale także zobowiązują do ciągłych ulepszeń – zastrzega ordynator oddziału okulistyki, dr Janusz Adamski. - Informacje o wyróżnieniach dla naszego szpitala stanowią jedno z źródeł, z których pacjenci dowiadują się, gdzie mogą się leczyć na określonym poziomie. Nam zdarzyło się już leczyć pacjenta z Nowego Sącza, a nawet z... Nowego Jorku, który właśnie nasz oddział wybrał spośród innych. Moim poczynaniom zawsze towarzyszy myśl: jak chciałbym być leczony, gdybym sam był pacjentem. Przecież na pewno za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat my, lekarze, też będziemy pacjentami, więc egoistycznie patrząc, sami także jesteśmy zainteresowani tym, by w Polsce jakość usług medycznych była na poziomie światowym.
     Jak zapewnia dyrekcja, szpital wojewódzki w Elblągu jako jeden z niewielu w kraju nie ma długów. Także jako jednemu z nielicznych udaje mu się z różnych źródeł zdobywać pieniądze na akcje profilaktyczne, remonty oddziałów oraz zakupy nowoczesnego sprzętu. Tylko w ubiegłym roku na zakup urządzeń placówka uzyskała około 3 miliony złotych.
     W szpitalu funkcjonują dziś 22 oddziały, w których w ubiegłym roku leczyło się prawie 34 tysiące pacjentów.
     
     Zobacz także: "Deszcz nagród"
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ciekawe, " how much " ten pacjent zaplaci w N.Y.? U nas pacjenta z zagranicy traktuje sie jak " swieta krowe ", mam zyczenie, aby nas tu elblazan- traktowano podobnie. Zycze dalszych sukcesow!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjent(2005-05-24)
 • Chwała WAM medycy z Wojewódzkiego - z małą jednak uwagą. Nie jesteście sami w tym mieście bez długów - jeśli chodzi o szpitale, a i procedury ISO i praktyka zdobywania funduszy także jest znana innym placówkom w praktyce- bez urazy.
 • Jako pacjentka tego przybytku stwierdzam, że jest to najgorszy szpital w jakim byłam. Pacjent traktowany jest przedmiotowo i jak zło konieczne. Nic więcej dodać
 • Nie mogę zgodzić się z tą wypowiedzią? Ja odniosłam zupełnie inne wrażenie.Jeśli można wiedzieć jakiego oddziału byłaś pacjentką? Cieszę się że Szpital wygrał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjentka(2005-05-24)
 • dlaczego w poradniach przy szpitalnych pacjent jest traktowany jak intruz natomiast jak się pójdzie prywatnie jacy są mili mimo to że przyjmują w tych samych gabinetach wstyd że mamy takich lekarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjent(2005-05-25)
 • Pacent ------------------------ masz rację
Reklama