UWAGA!

Weekend okiem policjantów

 Elbląg, Weekend okiem policjantów

Miniony weekend był wyjątkowo pracowity dla policji drogowej. Równocześnie funkcjonariusze zabezpieczali dożynki w Tolkmicku i Gronowie Elbląskim oraz prowadzili działania pod kryptonimem „Pasy” i „Prędkość”.

Podczas weekendu na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 14 kolizji, policjanci nie odnotowali natomiast wypadków drogowych. Funkcjonariusze skontrolowali 229 kierujących oraz 46 pieszych. Nałożyli 159 mandatów karnych, w tym aż 83 za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 48 za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i brak fotelików dla dzieci. Zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, pouczyli 11 kierowców i skierowali 13 wniosków do sądu o ukaranie. Skontrolowali 171 kierowców na zawartość alkoholu. Wśród nich 7 był nietrzeźwych.
       Rekordzista weekendu został zatrzymany w minioną sobotę około godziny 21.35 w podelbląskiej miejscowości Nowotki. 22-letni Marcin M. kierował vw golfem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
       Kolejny z zatrzymanych to 18-letni Marcin B. Ten młody mężczyzna w niedzielę o godzinie 0.30 w nocy uczestniczył w kolizji drogowej przy ulicy Lubartowskiej. Swoim vw golfem uderzył w zaparkowanego jeepa on z kolei w osobowego opla. Okazało się, że kierowca ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
       Policjanci zapowiadają kolejne kontrole i akcje wymierzone w nietrzeźwych kierowców oraz piratów drogowych.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama